Zamknij
REKLAMA

Pokazali setkę prac

16:27, 04.06.2019 | NK
REKLAMA
Skomentuj

Po raz dziesiąty w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu podsumowano ,,Zwykłą wystawy niezwykłych ludzi''. Artystami, którzy zaprezentowali przekrój swojej twórczości plastycznej byli ludzie borykający się na co dzień z niepełnosprawnością. Tworzone przez nich prace emanują szczerością i emocjonalnym spojrzeniem na rzeczywistość.

,,Zwykła wystawa niezwykłych ludzi'' realizowana jest w ramach projektu ,,Pasja – szansą na ciekawe życie'', wspieranego przez Urząd Miejski z Gostynia. Jego organizatorem jest stowarzyszenie ,,Bez granic'', Środowiskowy Dom Samopomocy i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń. Wcześniej w ramach tego samego konceptu realizowano między innymi warsztaty plastyczne i warsztaty z ceramiki, odbywające się w Gostyńskim Ośrodku Kultury ,,Hutnik''.

Na dzisiejszej wystawie pojawili się nie tylko artyści, ich rodziny i przyjaciele, którzy z dumą fotografowali samo wydarzenie, ale też przedstawiciele samorządu - W każdym człowieku jest talent. Ten talent trzeba rozpoznać i rozwijać. Czasami bywa tak, że się go rozpoznaje, a nie rozwija. Wszystkim tym, którzy zdecydowali się rozwijać bardzo dziękuję. - mówił Janusz Sikora, wicestarosta gostyński.

W imieniu burmistrza Jerzego Kulaka, a także radnych, głos zabrała naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Gostyniu, podkreślając wagę tego wydarzenia – W imieniu pana burmistrza i wszystkich radnych chciałabym zaznaczyć, że jest nam niezmiernie miło, że możemy corocznie, w jakiś sposób wspomagać to wielkie dzieło. - mówiła Aldona Grześkowiak

Organizatorzy dali wszystkim wolną rękę. Nie narzucali również tematyki i techniki prac, pozwalając na  całkowitą swobodę i artystyczną wolność. Wszystko to sprawiło, że powstał szeroki przegląd twórców, ukazujących szeroką wyobraźnię i kreatywność myślenia.

Największą liczbę prac przygotowani podopieczni z Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. Swoje prace wystawiali też uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Dziennego Domu ,,Senior+'' w Gostyniu i uczniowie Zespołu Szkół w Brzeziu. W sumie zaprezentowano 98 ekspozycji i w każdej można było odnaleźć prawdziwe piękno. Twórcy w niepretensjonalny sposób wyrazili w nich siebie i własne spojrzenie na otaczający świat.

(NK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone