Zamknij
REKLAMA

Było dużo śmiechu i jeszcze więcej zabawy

10:59, 27.05.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Świetnie czują się na scenie i gdy tylko mają okazję chętnie na nią wychodzą. Tym razem uszczęśliwili maluchy z oddziałów przedszkolnych w Piaskach. Przedstawienie o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, jakie przygotowali dla najmłodszych bardzo się spodobało.

Na co dzień są uczniami szkół podstawowych i mieszkają w Strzelcach Wielkich oraz Piaskach. Nie brakuje im obowiązków i zajęć dodatkowych, a mimo to znajdują czas, by realizować swoje sceniczne pasje. Współtworzą grupę teatralną, którą opiekują się Beata Szafraniak, Karolina Przybylska i Agnieszka Wojtkowiak. - Chcieliśmy, aby dzieci miały alternatywę w tym współczesnym świecie, gdzie technologia zdominowała młodego człowieka. Oni wszyscy uwielbiają zajęcia aktorskie. Poświęcają swój wolny czas, aby na scenie wyrazić siebie, budować relacje, obycie sceniczne, co na pewno zaprocentuje w dorosłym życiu - mówiła Beata Szafraniak, jedna z opiekunek grupy teatralnej ze Strzelce Wielkich, która .

Pierwsze przedstawienie grupy ujrzało światło dzienne pod koniec zeszłego roku. Były to jasełka. Na laurach jednak nie spoczęli i postanowili tworzyć kolejne, tym razem dla przedszkolaków. W miniony piątek 24 maja na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali sztukę na wesoło - "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków", a wszystko pod czujnym okiem Beaty Szafraniak, która stworzyła scenariusz oraz Karoliny Przybylskiej i Agnieszki Wojtkowiak. - Przygotowania trwały ponad 3 miesiące. Średnio dwa razy w tygodniu spotykaliśmy się na próbach, im bliżej było występu tym częściej, wszystko po to, żeby dzisiaj móc wystąpić przed maluchami z oddziałów przedszkolnych. To taki prezent od nas na Dzień Dziecka - mówiła Beata Szafraniak. Podczas kilkudziesięciominutowego  spektaklu nie było czasu na nudę. Było za to barwnie, wesoło,a  młodzi aktorzy chętnie nawiązywali kontakt z publicznością. - Ideą współczesnego teatru jest wyjście do widza. Widz jest współuczestnikiem wydarzenia - tego co się dzieje. Gdyby zbyt długo nie było kontaktu dzieci zaczynają się nudzić - tłumaczyła Beata Szafraniak.

Młodzi aktorzy tremy nie mieli. Wchodzili na scenę pewni siebie, bo zostali doskonale przygotowani. - Bardzo się stresowałam przed występem w naszym pierwszym przedstawieniu, były to "Dziady". Dzisiaj było zupełnie inaczej. Doskonale pasowała mi ta rola - mówiła Olga, która wcieliła się w postać złej królowej. Stojąca obok  Lena, też świetnie czuła się w swoje roli. - Grałam krasnoludka. Było super sympatycznie. "Dziady" to była poważna sztuka, a tutaj był śmiech, zabawa, czułam się bardzo dobrze na scenie - usłyszeliśmy od młodej aktorki.

Niewykluczone, że za jakiś czas ponownie zobaczymy młodych aktorów na scenie, co tym razem zaserwują widzom? To na razie słodka tajemnica, usłyszeliśmy od opiekunek.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BrawoBrawo

1 0

Bardzo dobry pomysł. 22:08, 27.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone