Zamknij
REKLAMA

Taka akcja w gostyńskiej bibliotece...

15:17, 29.04.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: MiS, BPMiG Gostyń

Amerykańskie burgery, polska kiełbasa z grilla czy francuski ser camembert?  To nie jest reklama restauracji, a smakołyki serwowane w gostyńskiej bibliotece... I to nie jest żart. W minioną niedzielę zorganizowano tam wydarzenie pn. "Nowoczesny patriotyzm" nawiązujące do trzech pierwszych konstytucji na świecie.

Co miesiąc w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń organizowane są tzw. "Niedziele w bibliotece". Ostatnie z okazji zbliżającej się majówki i święta konstytucji 3 maja odbyło się pod hasłem  "Nowoczesny patriotyzm". - Jesteśmy w przededniu święta narodowego 3 Maja, dlatego wprowadziliśmy akcenty francuskie, amerykańskie i polskie. To właśnie w tych krajach powstały trzy pierwsze konstytucje na świecie. Mamy mini wystawę z pierwszymi stronami tych dokumentów - tłumaczył zamysł wydarzenia Przemysław Pawlak, dyrektor gostyńskiej książnicy.

Podczas imprezy odbywały się też zabawy nawiązujące do trzech pierwszych konstytucji na świecie - można było pograć w bule i za pomocą kapsli przebrnąć przez tor wyścigu Tour de Pologne. Dzieci otrzymywały flagi Stanów Zjednoczonych, Polski i Francji. Był też akcent kulinarny - degustacje potraw amerykańskich, polskich oraz francuskich. Serwowano m.in. burgery, kiełbasę z grilla, bagietki, sery. Chętni mogli odpocząć na leżakach i skorzystać z podstawowej oferty biblioteki, czyli wypożyczyć i oddać książki oraz filmy, a także napić się najlepszej kawy w mieście.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

MeeMee

4 1

Co to jest za stypa i gdzie te chamburgery? 20:15, 30.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GłodnyGłodny

2 0

Sushi. Hamburgery. A teraz? Pizza? Kebab? 10:48, 02.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone