Zamknij
REKLAMA

Życie nie zawsze jest takie jak chcemy...

15:15, 11.04.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Prace malarskie  Aleksandry Adamczak i Stanisława Szymkiewicza można oglądać w siedzibie Fundacji "Absolwent". Jak podkreślali sami artyści, na ich temat wolą się nie wypowiadać, by każdy sam odczytał je po swojemu, stąd tytuł wystawy – "20 przystanków na żądanie".

Ich prace nieraz można było podziwiać na indywidualnych wystawach. Tym razem połączyli siły, tworząc wspólną ekspozycję pt. "20 przystanków na żądanie". - O samych pracach nie mamy wiele do powiedzenia - zaczęła Aleksandra Adamczak. - Na ulotkach jakie mogliście państwo zabrać przy wejściu opisałam krótko czym jest malarstwo w moim życiu...będę malować mimo wszystko...A każdy może odbierać moje prace po swojemu - komentowała Aleksandra Adamczak.

Nieco więcej o swoich dziełach opowiedział Stanisław Szymkiewicz. - Punktem wyjścia były makrofotografie przyrody, przełożone na język malarski - opisywał obrazy ich autor. Podkreślał, że barwna paleta kolorów niekoniecznie odzwierciedla duszę artysty. - Podobają mi się obrazy kolorowe, ale życie nie zawsze takie jest - mówił artysta malarz, zachęcając by samemu przyjść i zastanowić się nad tym, co miał na myśli.

Wernisaż był również doskonała okazją , by zaprosić gostynian do udziału w projekcie Gostyńska Akademia Kultury, której organizatorem jest stowarzyszenie "Zielona Kohorta". Od maja do listopada chętni będą mogli uczestniczyć w wystawach, warsztatach, prelekcjach, kursie historii sztuki i rysunku akademickiego oraz seansach kinowych. Szczegóły wkrótce.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

IZaIZa

4 0

Oleńko, Staszku moje gratulacje. Obrazy mówią za Was. Szkoda, że nie wiedziałam o wernisażu, chętnie bym obejrzała. 20:47, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZainteresowanaZainteresowana

1 0

Czy można gdzieś kupić obraz z tej kolekcji? 14:58, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone