Zamknij
REKLAMA

Była też wisienka na torcie...

10:49, 07.04.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Na jeden dzień miejsce to stała się prawdziwą mekką dla muzyków z naszego powiatu.  Ze sceny Hutnika płynęły dźwięki gitary klasycznej, akustycznej i elektrycznej. Wszystko za sprawą Gostyńskich Konfrontacji Gitarowych, podczas których jury wysłuchało ponad dwudziestu uczestników.  Wisienką na torcie był koncert Leszka Cichońskiego z zespołem, który za kilka tygodni ponownie pojawi się w mieście, by pomóc w biciu gitarowego rekordu.

Tegoroczne, trzecie już Gostyńskie Konfrontacje Gitarowe nie miały ograniczeń wiekowych. Najmłodszy uczestnik miał 9 lat a najstarszy ponad 40. Na scenie mierzyli się zarówno miłośnicy gitar akustycznych jak i elektrycznych,  na co dzień pobierający lekcje w szkołach muzycznych, ośrodkach kultury i u prywatnych nauczycieli. W sumie na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" wystąpiło 24 gitarzystów z regionu gostyńskiego i okolicznych powiatów. - Uczestnicy świetnie sobie poradzili. Poziom był bardzo zróżnicowany, bo zagrały osoby, które grają od roku może 1,5 roku, ale też pobierające lekcje od kilku lat - mówiła Katarzyna Maliszewska, współorganizatorka i sponsor imprezy, dodając, że gitara to wcale nie taki prosty instrument. - Wymaga koordynacji jednej i drugiej ręki, a każda robi coś innego. Trzeba mieć poczucie rytmu. Nauka gry na gitarze to wyzwanie... - podsumowała Katarzyna Maliszewska, prowadząca także zajęcia gitarowe w GOK Hutnik

Każdy uczestnik otrzymał dyplom, pamiątkowy plakat, a także śpiewnik i zeszyt gitarowy.  Wyróżnienia oraz nagrody przyznano : Wojciechowi Szpurce, Martynie Urbaniak, Mateuszowi Rybickiemu, Erykowi Tabaka, Lennie Domachowskiej, Bartkowi Koziołowskiemu, oraz tajemniczemu Artkowi.  Z kolei nagrodę ufundowaną przez firmę "Music Partners" z Kalisza (gitarę elektro-klasyczną) otrzymała Agnieszka Siniecka. Nagrodę 1000 złotych podzielono pomiędzy pięciu młodych gitarzystów: Wojciecha Szpurkę, Mateusza Rybickiego, Jakuba Szafrańskiego, Martynę Urbaniak i Eryka Tabakę.

Po części konkursowej na scenie pojawił się Leszek Cichoński z zespołem wykonując własne wersje standardów bluesowo-rockowych, jazzowych, a także utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy. Była też okazja, poznania szczegółów Gitarowego Rekordu Guinnessa jaki 1 maja odbędzie się we Wrocławiu oraz podobnego wydarzenia w Gostyniu (28 czerwca). - To jest impreza dla wszystkich gitarzystów. To ma być gitarowy piknik, dla każdego. Nie ma ograniczenia na pokolenie młodsze i starsze. Chodzi o to, aby wszyscy wyciągnęli gitary, odkurzyli i przyszli na coś wyjątkowego, bo wspólne granie to naprawdę wyjątkowe przeżycie... - zachęca do udziału w biciu Gostyńskiego Rekordu Gitarowego Leszek Cichoński. 

Jak przygotować się do bicia Gitarowego rekordu Gostynia? To proste. Wystarczy wejść na stronę heyjoe.pl. Znajdziecie tam listę utworów, które usłyszymy 28 czerwca w Gostyniu wraz z filami. Utworem obowiązkowym jest Hey Joe – Jimiego Hendrixa.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone