Zamknij
REKLAMA

Rodzice mogą być dumni!

12:27, 11.03.2019 | MW
REKLAMA
Skomentuj

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi, Szkoła Tańca „Desperado” oraz Szkoła Podstawowa w Krobi zorganizowały w minioną sobotę maraton taneczny „Radośnie ku wiośnie”. W czasie pokazu, młodzi tancerze zaprezentowali się w różnych stylach. Było latino, hip-hop, a nawet balet! Sala kinowa pękała w szwach.

Kilkadziesiąt dzieci tanecznie przywitało wiosnę Krobi. Na widowni zasiedli głównie rodzice i rodziny występujących dzieci, którzy z zapartym tchem obserwowali taneczne umiejętności swoich milusińskich. A było na co popatrzeć.- Z inicjatywą zorganizowania tego maratonu wyszła Szkoła Tańca "Desperado". Bardzo się ucieszyliśmy, że jest taki pomysł. Postanowiliśmy współpracować. Zaprosiliśmy jeszcze do współpracy Szkołę Podstawową w Krobi. Jest tam grupa taneczna pod kierownictwem pani Wioletty Skrzypczak. Dzięki temu zrodziła nam się wspólna impreza dla mieszkańców - powiedziała Agnieszka Wujek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi.

Podczas maratonu tanecznego „Radośnie ku wiośnie” zaprezentowało się kilka grup tanecznych w różnych przedziałach wiekowych. Głównymi tancerzami były dzieci ze Szkoły Tańca "Desperado". Zaproszono również młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krobi. - Wystąpiła na przykład grupa baletowa dzieci od 4 do 6 lat, grupa zumby kids, gdzie tańczą dzieci w wieku od 6 do 10 lat, jest także grupa młodzieży - mówi Marta Tymińska, instruktorka tańca

W ten sposób organizatorzy chcą przyzwyczajać dzieci do występów publicznych i oswoić ze stresem. - Występ nie musi być profesjonalny, aby przynosił dzieciom radość. Czasami jest problem z występem, ale tu nie chodzi o to, żeby był to występ bardzo profesjonalny. Chodzi o to, by przełamać stres przed występem. Dzisiaj, w czasach, kiedy ludzie komunikują się ze sobą nie patrząc w twarz, tutaj trzeba wyjść, spojrzeć w oczy, chociażby przed swoim rodzicem, pokonać swoje słabości od najmłodszego - powiedziała Joanna Kaczor.

(MW)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone