Zamknij
REKLAMA

Karma zawsze powraca...

11:38, 03.02.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Satyryczna formuła, nacechowana patologicznymi zjawiskami, jakich we współczesnym świecie nie brakuje. Tak w dużym skrócie można opisać  spektakl "Zabójcza oferta", który wystawiono na deskach Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik. Wśród doborowej obsady wystąpił Wojciech Majchrzak – znany aktor rodem z Gostynia.

W miniony piątek gostyńska publiczność miała okazję zobaczyć komedię satyryczną piętnującą patologiczne zjawiska m.in. pospolite oszustwa, wyłudzenia czy wprowadzanie w błąd pod pozorem rzekomo fantastycznej oferty. We współczesnym świecie ofiarami takich przestępstw są najczęściej osoby starsze. Taka sytuacja przedstawiona została własnie w "Zabójczej ofercie" W wyniku splotu nietypowych zdarzeń, ofiarami stają się jednak przychodzący z "zabójczymi" ofertami trzej mężczyźni - Ox handlujący bezwartościowymi towarami, przystojny Agent proponujący odwróconą hipotekę i Komornik z tytułem egzekucyjnym dotyczącym osoby o tym samym nazwisku, co główna bohaterka Lucy. W ich rolę wcielili się: Ewa Złotowska (Lilli), Wojciech Majchrzak (Komornik), Mikołaj Krawczyk (Agent), Andrzej Niemirski (Ox).

To właśnie postać Komornika, którą zagrał pochodzący z Gostynia Wojciech Majchrzak przykuła uwagę większości widzów. Po spektaklu aktor przyznał, że premierowy występ na gostyńskiej scenie był dla niego wielkim przeżyciem. - W Warszawie, kiedy mam wystąpić premierowo jest taki nerw, dokładnie tak samo jest w Gostyniu, gdzie nie do końca wiedziałem kto przyjdzie. Gdy po przedstawieniu zobaczyłem, kto przyjechał było mi bardzo miło - mówił Wojciech Majchrzak. - Oczywiście przyjeżdżam do Gostynia, tu mieszkają moi rodzice, spotykam się z kolegami z koleżankami z liceum. Mieliśmy ostatnio taką okrągłą rocznicę, ale nie powiem którą... - śmieje się aktor. Jednym z widzów był dawny wychowawca Majchrzaka z liceum, który po spektaklu wręczył mu pewne nagranie. - To kaseta ze studniówki, której nie widziałem przez lata oraz moje pierwsze próby teatralne...Zobaczyć siebie sprzed tylu lat... - mówił Wojciech Majchrzak.

Wojciech Majchrzak to aktor filmowy i teatralny znany z takich serialów jak: "Prawo Agaty", "Czas Honoru", "Na dobre i na złe", "Klan", "Na wspólnej". Występował w Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Teatrze Ochoty, Teatrze Komedia w Warszawie. Na pytanie, gdzie czuje się lepiej - na scenie teatralnej czy przed kamerą odpowiedział. - To jest jeden zawód, ale dwie specyfiki. W teatrze próby trwają dłużej, w filmie ważniejsza jest gotowość i to mi się podoba - mówił Wojciech Majchrzak. - Dzisiaj wcieliłem się w rolę Komornika –  zagrać rolę złego człowieka to bardzo ciekawe, szczególnie w komedii. Coś chce się przekazać przez ten zarys komediowy. Miło było po premierze, kiedy prof. Bralczyk powiedział, że lubi tego sk...a - podsumował z uśmiechem Wojciech Majchrzak.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

WidzWidz

8 2

Zaimponowała mi gostyńska publicznaść, która nie tylko żywo reagowała śmiechem i oklaskami, ale po spektaklu długo rozmawiała z aktorem rodem z Gostynia. 12:48, 03.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KIRK DOUGLASKIRK DOUGLAS

1 3

Możecie już przestać wazelinować ? rozumiem ze gostyniak ale bez przesady Gregory Pek to nie jest 22:27, 03.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone