Zamknij
REKLAMA

Tylko pogratulować!

17:39, 28.01.2019 | SZSz
REKLAMA
Skomentuj

Czy dzieło sprzed 200 lat może przystawać do dzisiejszej rzeczywistości? W jaki sposób uniwersalny charakter pewnych prawd moralnych ma szansę wpłynąć na nasze zachowanie? Odpowiedzi na te pytania szukano wśród pokutujących duchów, które cierpiały po śmierci za swoje ziemskie przewinienia.

Spotkanie parafian ze Strzelec Wielkich miało w tym roku niecodzienną oprawę. Jeszcze zanim złożyli sobie noworoczne życzenia, rozpoczęła się inscenizacja wielkiego dzieła Adama Mickiewicza czyli „Dziadów cz. II”. Dopracowane dekoracje, ciekawe stroje, rekwizyty i odpowiednie oświetlenie tworzyły niesamowity klimat, w którym mocno wybrzmiewały prawdy ukazane w utworze. W przedstawianie zaangażowali się zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mieszkańcy wsi, którzy przy niemal pełnej sali zaprezentowali swój aktorski talent.

Mickiewiczowskie „Dziady” nawet dzisiaj nie tracą na aktualności i potrafią zainteresować także najmłodszych swoim uniwersalnym charakterem oraz opowieścią o istocie człowieczeństwa.

Po zakończeniu inscenizacji parafianie ze Strzelec Wielkich złożyli sobie noworoczne życzenia i spędzili razem czas przy poczęstunku.

Foto: Facebook/Strzelce Wielkie

(SZSz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ZenekZenek

5 0

Proponuję zatrudnić korektora ,gdyż z ortografią to u was kiepsko jak można "walić" a potem puszczać w eter takie rażące błędy ortograficzne.
Mam na myśli słowo "Kszysztof"
Pozdrawiam; 00:22, 29.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone