Zamknij
REKLAMA

Należą im się wielkie brawa...

14:23, 27.11.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Recytatorzy z całego regionu gostyńskiego nieprzerwanie spotykają się na Finałowym Konkursie Recytatorskim im. Kaspra Miaskowskiego. W tym roku na scenie zaprezentowało się ponad dwudziestu recytatorów, którzy z wielkim oddaniem przedstawiali kolejne strofy staropolszczyzny.

Wydarzenie zainaugurował wykład pt. "Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Gostyńskiej" wygłoszony przez Grzegorza Wojciechowskiego. Zaraz potem na scenie pojawili się finaliści XVII Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego – uczniowie placówek oświatowych oraz opiekuńczych powiatu gostyńskiego. Zaprezentowali oni 21 utworów renesansowego poety ze Smogorzewa. Niektórzy zdecydowali się przedstawić dodatkowy utwór nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Recytatorów oceniało trzyosobowe jury: Barbara Głowinkowska, Natalia Hajnsz i Jan Głowinkowski. - Miło nam, że w dzisiejszych czasach, które pędzą jak szalone momentami, jest gmina, w której chce się ludziom co roku spotykać na tak pięknej imprezie. Co najważniejsze są ludzie, którzy strofy staropolszczyzny nie tylko mówią, ale także słuchają - mówiła Barbara Głowinkowska. - A dzięki tym, którzy dziś się zaprezentowali strofy staropolskie nie zaginą - dodała.

Kiedy komisja konkursowa obradowała nad wyłonieniem zwycięzców, uczestnicy konkursu wraz z publicznością mieli okazję wysłuchać koncertu pianistycznego w wykonaniu Kingi Kaczmarek, której towarzyszył na scenie brat Antek, grający na puzonie. W końcu przyszedł czas na ogłoszenie wyników recytatorskich zmagań.

WYNIKI:
Kat. osób niepełnosprawnych:
1 miejsce - Halina Skwarczyńska
2 miejsce - Małgorzata Golina
3 miejsce - Weronika Marciniak

Kat. szkół podstawowych:
1 miejsce - Zofia Andrzejczak
2 miejsce - Antonina Olejnik
3 miejsce - Antonina Regulska

Kat. gimnazjów:
1 miejsce - Krzysztof Nowak
2 miejsce - Michalina Kordus
3 miejsce - Aleksandra Hajduk
wyróżnienia: Łucja Ofierzyńska, Wiktoria Praczyk, Maria Nowak, Julia Ciesielska

Kat. szkół ponadgimnazjalnych:
1 miejsce - Jagna Knapp
2 miejsce - nie przyznano
3 miejsce - Kinga Prozorowska

Warto podkreślić, że Jagna Knapp oprócz zwycięstwa w swojej kategorii zdobyła również Grand Prix i Nagrodę Publiczności. Dodatkowe nagrody przyznano: Aleksandrze Hajduk za najlepszą recytację poezji Kaspra Miaskowskiego oraz Zofii Andrzejczak za najlepszą recytację poezji o charakterze patriotycznym. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, zaś wszyscy finaliści i ich opiekunowie podziękowania i okolicznościowe upominki. Organizatorzy wręczyli również podziękowania patronom honorowym, fundatorom nagród, jurorom, oraz wykonawcom koncertu.

Miłym akcentem było wręczenie przez p. Krzysztofa Deutscha, reprezentującego starostę powiatu gostyńskiego podziękowań dla dyrektora GOK Piaski Jana Nawrota, który z końcem roku wybiera się na emeryturę, za wieloletni wkład pracy w przygotowanie konkursu.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

I znowu bedzie wyścig szczurów żeby ciepłą posadkę objąć, a swoją drogą to może się uda aby jakaś świeża, młoda krew dostała tą funkcję 20:38, 27.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ktosktos

0 0

co to jest za piekna blondynka? mozna sie zakochac 23:34, 27.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uczestniczkauczestniczka

0 0

Szkoda, że kolejnych edycji nie będzie przygotowywał pan dyrektor Nawrot... uczestniczyłam już w wielu konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich ale żaden organizator nie wykazał się takim profesjonalizmem jak pan dyrektor Nawrot. Wielkie uznanie i ogromne brawa za organizację konkursów Kaspra Miaskowskiego!!! 11:52, 02.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone