Zamknij
REKLAMA

Tym razem nikt ich nie oceniał...

12:13, 29.10.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Rok 2018 jest szczególny z uwagi na przypadającą w nim setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego. Z tej okazji wyjątkowy był też Przegląd Piosenki Patriotycznej w Pępowie. Dzieci zaprezentowały utwory patriotyczne, żołnierskie i wojenne, których tym razem nikt nie oceniał. Wysiłek młodych artystów nagrodzono za to słodkimi upominkami.

Tradycją w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie stała się organizacja konkursu "Śpiewać każdy może". Co roku biorą w nim udział mieszkańcy, którzy kochają śpiewać. Tegoroczne wydarzenie miało jednak charakter przeglądu, a nie konkursu. - Ten rok jest szczególny – to rok obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a my jako Wielkopolanie świętujemy 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Z tej okazji zorganizowaliśmy wydarzenie pn. „Przegląd Piosenki Patriotycznej”. Nikt nie będzie oceniał wykonawców - mówił Leszek Żelazny, dyrektor GOK Pępowo.

Na scenie zaprezentowała się rekordowa liczba 150 wykonawców - przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Przegląd był też swego rodzaju lekcją patriotyzmu, a maluchy przypomniały dorosłym znaczenie takich słów jak "patriotyzm", "Polak", "niepodległość" czy "wolność". I choć na scenie występowali też najmłodsi z najmłodszych, widać było ogromne zaangażowanie i chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Rodzice, dziadkowie i opiekunowie gorąco dopingowali swoje pociechy, podobnie jak nauczycielki, które dawały im również odpowiednie wskazówki.

Podczas występów można było usłyszeć takie utwory jak: "Krakowiaczek jeden", "Płynie, Wisła płynie", "Wojenko, wojenko", "Historia warszawskich dzieci", "Uwierz Polsko", "Jesteśmy Polką i Polakiem", "Jak długo w naszych sercach", "Zwycięży orzeł biały, zwycięży polski lud", "Piosenka młodego patrioty", "Pierwsza kadrowa" czy "Tu wszędzie jest moja ojczyzna". Spotkanie było niezwykle podniosłe i wzruszające. - My dorośli czasami zapominamy, że z dziećmi należy rozmawiać o wszystkim, nawet o rzeczach poważnych. Dzieci rozumieją je na swój sposób i od najmłodszych lat kodują sobie te wartości - usłyszeliśmy od jednej z nauczycielek przygotowujących dzieci do występu. Każdy uczestnik za swój trud w przygotowanie do występu otrzymał słodki upominek.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone