Zamknij
REKLAMA

Gratulujemy pomysłu!

11:53, 09.10.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Doskonały pomysł kierownictwa pępowskiego Gminnego Ośrodka Kultury zaskoczył chyba nawet samych organizatorów. Po raz pierwszy zorganizowano na wzór amerykański nocne kino samochodowe. Na seans zjechało aż trzysta osób.

Takiej propozycji nie zaoferował miłośnikom kina i czterech kółek jeszcze nikt w powiecie gostyńskim. Pomysł szefostwa GOK-u wydawał się ryzykowny, choćby z powodu aury. Ta jednak okazała się przychylna, a zainteresowanie akcją przerosło oczekiwania samych pomysłodawców.

- Na nasze zaproszenie odpowiedzieli nie tylko mieszkańcy Pępowa, ale wielu spośród ościennych miejscowości. Na pół godziny przed spektaklem przed ogromnym ekranem zaczęły ustawiać się samochody o oznaczeniach tablic rejestracyjnych rawickich, krotoszyńskich, a nawet kościańskich. Do godziny 20:00 plac Cyryla Ratajskiego wypełnił się maksymalnie. Łącznie mogło się zgromadzić nawet około 300 widzów – mówi Leszek Żelazny, dyrektor GOK w Pępowie.

Wszystko zorganizowano zgodnie z amerykańskimi standardami. Aby odtworzyć dźwięk, kierowcy musieli ustawić wskazaną częstotliwość w swoich radiach samochodowych. Natomiast młodzież, która nie posiada prawa jazdy, a na film dotarła na rowerach, mogła odbierać dźwięk przez radio w telefonach. Wyświetlona tego wieczoru ,,Planeta Singli'' okazała się też świetnym doborem repertuaru na taką noc.

- Jesteśmy przekonani, że nie było to jednorazowe wydarzenie – dodaje Leszek Żelazny. Już teraz pępowski GOK zaprasza tym razem pod dach swojej siedziby na występ kabaretu CIACH, który będzie miał miejsce w GOK-u 24 listopada.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ŚwiecaŚwieca

2 0

Mam smake na Ale. 02:43, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone