Zamknij
REKLAMA

Fajna sprawa...

12:40, 25.08.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Zakończył się festiwalowy cykl Temper Kultura. Ostatni wydarzeniem była "Noc Teatrów". Widzowie obejrzeli trzy spektakle, przy których widać było bawili się doskonale. Zdaniem Tomasza Bartona, dyrektora GOK "Hutnik" impreza na szans na stałe wpisać się do kalendarza gostyńskich imprez.

Temper Kultura to cykl letnich imprez plenerowych w Gostyniu. Przez całe lato w różnych zakątkach miasta można było posłuchać koncertów polskich i zagranicznych muzyków alternatywnych, zobaczyć przedstawienia teatrów ulicznych, obejrzeć pokazy kina plenerowego, posłuchać koncertów z muzyką do starych filmów na żywo, poznać rzemiosło, a także wziąć udział w warsztatach artystycznych. Podczas ostatniej części cyklu gostyński rynek opanowały teatry. - Bardzo nam zależało od wielu lat, aby teatr w Gostyniu wzmacniać. Wychodzimy z założenia, że jeśli ktoś nauczy się teatru, to będzie też otwarty na inne rodzaje sztuki - mówi Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik dodając, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Noc Teatrów na stałe wpisze się w cykl gostyńskich imprez kulturalnych. - Na pewno Noc Teatrów jest doskonałym wstępem do tego co czeka nas jesienią. Do Gostynia ponownie zawita Teatr Polska ze spektaklami dla dzieci i dorosłych - dodaje szef GOK Hutnik.

Chętnych do oglądania wczorajszych spektakli nie brakowało. Prawdziwym hitem okazało się przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka". Na rynku zgromadził się tłum dzieci z rodzicami i opiekunami. Podobnie było na spektaklu komediowym "Punch & Judy". Kapryśna aura popsuła nieco ostatni występ, gdzie główną rolę odgrywał ogień. Kiedy artyści wyszli na płytę rynku zaczął padać deszcz i widowisko przerwano. Kiedy wrócili po kilku minutach, część widzów rozeszła się do domów.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone