Zamknij
REKLAMA

Tylko tak dalej!

08:34, 18.07.2018 | Anita Bojarska
Skomentuj
REKLAMA

Mażoretki Big Bang oraz orkiestry dęte z Gostynia i Ponieca postanowiły połączyć siły. Wszystko po to, by nie rezygnować z reprezentowania naszego regionu za granicą i zaproszenia na wyjątkową uroczystość.

Cała przygoda miała swój początek w maju. Mażoretki Big Bang oraz Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń otrzymały zaproszenie na obchody Święta Narodowego Francji. Szybko okazało się, że zaplanowany na połowę lipca wyjazd może nie dojść do skutku ze względu na... sezon urlopowy. W orkiestrze zwyczajnie zabrakłoby muzyków. Sposób na rozwiązanie tego problemu znalazła Karina Altman - kierownik zespołu Big Bang. Dzięki jej determinacji zaproszenie do współpracy przyjęła Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ponieca - w sumie 23 muzyków.

Mażoretki i orkiestry połączyły siły. W dniach 12-16 lipca w 42-osobowym składzie uczestniczyły w obchodach Święta Narodowego Francji, upamiętniającego wybuch Wielkiej Rewolucji Francuskiej, w nadmorskiej miejscowości La Barcar?s. Pod batutą kapelmistrza Piotra Kaczora reprezentanci regionu gostyńskiego wzięli udział w defiladach.

Dwudniowy pobyt był dla artystów nie tylko doskonałym czasem na wymianę doświadczeń między sobą. Udało się też wygospodarować trochę czasu na integrację wszystkich zespołów. To dobrze wróży na przyszłość. Być może będą jeszcze wspólnie realizować artystyczne projekty i zachwycać publiczność.

(Anita Bojarska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz