Zamknij
REKLAMA

Tam warto wracać...

10:45, 16.07.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Na Hutnika 4 sporo się dzieje. Kto o tym nie wiedział, mógł przekonać się, biorąc udział w pikniku artystycznym, który zorganizowano na trawniku przed Gostyńskim Ośrodkiem Kultury. By to kolejny kreatywny plener w ramach letniego wydarzenia pn. Temper Kultura.

"Piknik Artystyczny - Hutnika 4" miał na celu promować sekcje działające w ośrodku kultury wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie zorganizowano przed gmachem "Hutnika". - Takie było założenie, aby było to spotkanie plenerowe, a nie zamykanie się w czterech ścianach - mówiła Irena Kędziora – instruktor plastyk. Na trawniku pojawiły się papierowe rzeźby, które dzięki dzieciom szybko nabierały kolorów. Uwagę zwracał ogromny, 4,5-metrowy papierowy aligator. - To skala 1:1. Zanim go stworzyłam, podpatrzyłam w internecie, jakie rozmiary mają te gady. Może następnym razem będzie to wąż, niekoniecznie pyton - mówiła Irena Kędziora. Ponadto dzieci chętnie malowały na sztalugach i ogromnych papierowych kartach. W plastycznych zabawach kredkami i farbkami pomagali im chętnie rodzice.

Przy stoisku pracowni ceramicznej było równie gwarnie i kreatywnie. Dzieci tworzyły z gliny prawdziwe cuda. - To jest oswajanie się z materiałem, który pochodzi z ziemi. Dzieci miały całkowitą swobodę działania. Mogły zobaczyć jak zachowuje się glina pod wpływem dotyku słońca i sprawdzić się w roli małego ceramika - mówiła Magda Zmyślona, instruktor ceramiki.

Natomiast instruktorzy modelarstwa prezentowali modele samolotów zdalnie sterowanych. Maluchy najchętniej bawiły się szybowcami i rzutkami, które dzięki podmuchom wiatru nieraz leciały nawet kilkanaście metrów. Nieco starsi mogli spróbować swoich sił na symulatorze lotów albo pograć w gronie znajomych w gry planszowe.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MiSMiS

0 1

CZY PANI MiS TYLKO SWOICH SIOSTRZECÓW ZAUWAŻYŁA nikogo więcej]
13:25, 16.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

faktfakt

1 0

A ty jesteś ślepy czy tylko zazdrosny?, bo ja tu widzę całą masę różnych ludzi 14:06, 16.07.2018


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone