Zamknij
REKLAMA

Na tym się pewnie nie skończy....

17:50, 11.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Jak nie czytam, jak czytam – pod takim hasłem krobska Szkoła Podstawowa przygotowała niecodzienną akcję promocji czytelnictwa. W południe spora grupa uczniów z niemal wszystkich klas wyszła przed szkołę, by przez pięć minut razem poczytać na głos książkę.

Akcja w Krobi miała dość niecodzienną formułę. Jednoczesne czytanie przez uczniów kilkunastu klas różnych tekstów w tym samym czasie miało, zdaniem organizatorów, sporo walorów edukacyjnych. - W ten sposób przyłączyliśmy się do trzeciej edycji tej ogólnopolskiej akcji. Pokazujemy tym samym, że najpierw była książka, a dopiero potem smartfony i multimedia. Zadanie jest proste, każdy z uczniów, ale również nauczyciele przez pięć minut czytają na głos wybrany przez siebie fragment książki - mówi Magdalena Andrzejewska, bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Krobi, koordynator akcji.

Głośne czytanie odbyło się na skwerze przed szkołą i na chwilę sprawiło, że mury placówki dosłownie opustoszały. - Uczniowie przygotowali też specjalne transparenty promujące czytelnictwo. Robimy to po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni – dodała Magdalena Andrzejewska. Szkoła zapewnia, że tą akcją rozpoczyna dopiero szereg działań promujących czytelnictwo nie tylko wśród uczniów.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone