Około 250 osób wzięło udział w tegorocznej dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Biegu Katyńskiego w Pępowie. Zmagania sportowe poprzedziła uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pomordowanym w Katyniu oraz oficjalnym odsłonięciem niepodległościowego murala na pępowskiej remizie.
Uroczystości w Pępowie otworzyło spotkanie na pępowskim cmentarzu pod pomnikiem Serca Jezusowego. - Jest to miejsce pamięci narodowej. Na postumencie wiszą tablice upamiętniające naszych bohaterów z czasów obu wojen. Dziś uroczyście poświęcona zostanie nowa tablica z nazwiskami ofiar zbrodni katyńskiej - mówiła Mirosława Bigaj, nauczyciel i współorganizator uroczystości i biegu. Po poświęceniu tablicy i krótkiej części artystycznej uczestnicy przeszli pod pępowską remizę, gdzie odbyło się formalne odsłonięcie niepodległościowego murala stworzonego przez uczniów szkoły pracujących pod okiem nauczyciela plastyki Filipa Fajfera, który wraz z młodzieżą otrzymał specjalne podziękowania od dyrekcji i władz gminy. - Była to inicjatywa uczniów i szkoły, i wspaniale wywiązaliście się z tego dzieła, za co wam bardzo dziękujemy - przyznał wójt Pępowa Stanisław Krysicki.
Po odsłonięciu murala grupa około 250 uczniów wzięła udział w dziewiątej edycji Biegu Katyńskiego. - W zależności od wieku uczniowie mają do pokonania różne dystanse. Mamy więc trasę na 1000 metrów, ale klasy czwarte biegną nieco krócej i mają do pokonania 800 metrów. Z kolei zawodnicy z gimnazjum muszą przebiec dystans 1,5 kilometra. Pogodę mamy piękną i chyba jak dotąd najlepszą wśród dziewięciu edycji - przyznał Jacek Migdalski, współorganizator biegu. Trasa wiodła ulicami Pępowa, a bezpieczeństwa zawodników pilnowali strażacy.
Dość 06:38, 01.05.2018
Co za fanatyzm z tymi święceniami i bieganiem, wszędzie tylko pomniki święcenia i biegi na łeb dostali
Zniesmaczony07:43, 01.05.2018
Jak widzę wszędzie te grillowanie zwierząt, tak bo są hodowane po to by je następnie zabić
i zjeść aż mi się odechciewa wszelkich świąt i imprez. Czy wolnego czasu nie można inaczej spędzić tylko na obżarstwie. Fuj , później takie kabany chodzą po ulicach i capią jak jest ciepło.
marek08:28, 01.05.2018
szacunek dla tych co zorganizowali tą uroczystość
alek10:59, 01.05.2018
Brawo Pani MIRKO, brawo Panie Wójcie, tak trzymać ,może jednak zostanie Pan na kolejną kadencję coraz mniej patriotów w naszej Ojczyznie.
do alek13:48, 01.05.2018
Gdzie ty widzisz wójta patriotę, za kasę Co za ciemnogród, miotełką
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Czasem nie pasowało, czasem przeszkadzało. Wiemy ile...
Mnóstwo polityków również ma zmienione nazwiska, Kwaśniewski...
eeee
09:00, 2025-07-03
Gostyńskie kosze na śmieci. Znikają, pojawiają się ...
Od kilku dni obserwuję gorący temat koszy na śmieci, obserwuję w życiu realnym i tym wirtualnym, bo sporo komentarzy można poczytać. Jestem już osobą 40+, zostałam wychowana w takim nurcie, że generalnie za swoje śmieci odpowiadam sama, tzn. zjem cukierka i nie widzę kosza - chowam papierek do kieszeni lub torebki i wyrzucam w domu do kosza albo jeśli natrafię na kosz uliczny, próbuję sprostać coraz większym i dziwnym wymaganiom co do segregacji śmieci. Niestety jako właścicielka psa, potrzebuję wyrzucić 3 małe śmieci dziennie podczas spacerów z pupilem:). I uważam, że cała burza wokół tematu koszy dotyczy właśnie z tego rodzaju śmieci. Tak sobie myślę, że gdyby ZGKiM więcej poustawiało koszy z woreczkami na psie odchody, to zupełnie to zaspokoi potrzeby mieszkańców co do koszy na terenie miasta. Bo na te papierki od cukierków czy lodów, czy chusteczki można wyrzucać do tych koszy ogólnych, które zostaną.
psiowapani
08:27, 2025-07-03
Zmiana w fotelu zastępcy burmistrza. Decyzję podjęto...
Nowa zastępca ? To po polskiemu ?
miodek
08:03, 2025-07-03
Dwie szkoły zgarnęły wszystko. Pozostałe obejdą się ...
Co z Grabonogiem ?
janko
07:56, 2025-07-03