Zamknij

Kosztuje sporo, ale się opłaca. Inaczej musieliby zrywać asfalt i zamykać ulice

09:16, 30.09.2022 MAT Aktualizacja: 13:19, 01.10.2022
Skomentuj Foto: Gmina Gostyn/Gostyn24/Fotomontaż Foto: Gmina Gostyn/Gostyn24/Fotomontaż

Od kilku dni, na zlecenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu trwa bezinwazyjna renowacja sieci kanalizacyjnej. Koszty są spore, ale metoda, którą zastosowano nie wymaga wydobycia rur z ziemi, co wiązałoby się ze znacznie większym nakładem finansowym i byłoby bardziej uciążliwe dla mieszkańców.

- Jest to najtańsze rozwiązanie tym bardziej, że ta kanalizacja jest usytuowana w jezdni asfaltowej a normalna praca przy odkrywce tych rur wiązałaby się z bardzo dużymi kosztami, a tak jest o wiele taniej jak nie naruszamy struktury drogi - mówi prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu Dariusz Szymański. - Koszt to około 1,5 mln zł netto za 800 metrów - dodaje.

Renowacja sieci kanalizacyjnej w Gostyniu rozpoczęła się w zeszłym roku, a działania podjęte na ul. Wrocławskiej, Nowe Wrota i Energetyka są ich kontynuacją. Zastosowana technologia pozwala prowadzić prace bez konieczności zatrzymywania płynących ścieków i zamykania ulic na czas remontu.

- Są tam zamontowane pompy i te ścieki są przepompowane żeby ominąć odcinek który jest poddany renowacji bo nie możemy sobie pozwolić żeby te ścieki zatrzymać , one muszą płynąć więc kwestia przepompowywania to dodatkowa sprawa i wszystko jest po stronie wykonawcy -informuje Dariusz Szymański prezes ZWiK . - Nie jest to również uciążliwe dla mieszkańców bo nie powoduję zamknięcia pasów drogowych i długotrwałych prac - dodaje.

Na tym jednak nie koniec. Prezes ZWiK zapowiada kolejne przedsięwzięcia.

- W dalszej perspektywie czasu chcemy poddać renowacji dalszy odcinek biegnący przez targowisko, za ulicą Kossaka i Matejki a później ulica Nad Kanią - podsumowuje Dariusz Szymański prezes ZWiK.

Prace na ulicach: Wrocławska, Energetyka i Nowe Wrota mają potrwać do końca października.

[ALERT]1664522790640[/ALERT]

(MAT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Nowe tylko noweNowe tylko nowe

2 0

Kosztem czego za parę lat *%#)!& i koszty powrócą... Kłania się Malewo i kwestię dogadania 22:19, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

JulekJulek

3 1

Fajnie zrobić remont czegoś, czego nie widać, złoty interes, którego nie idzie sprawdzić 12:06, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%