Zamknij
REKLAMA

Oszuści zwietrzyli wakacyjny biznes! Nie wierzcie w to, bonu nie można sprzedać...

11:29, 05.08.2020 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

"Bon turystyczny sprzedam" Takie oferty w ostatnim czasie pojawiają się w internecie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed nimi, ponieważ świadczenie to nie podlega wymianie na gotówkę, a skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione. Jeśli natkniemy się na takie ogłoszenia należy je zgłosić policji.

Bon turystyczny ważny jest do 31 marca 2022. Można nim płacić za usługi hotelarskie lub imprezy świadczone na terenie Polski. Lista firm, które przystąpiły do programu, zamieszczona jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel. Wpisało się na nią już ponad 8,5 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Świadczenie otrzymują ci, którzy pobierają 500+.   Obsługa bonu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Tymczasem w internecie już "kwitnie" handel bonami turystycznymi. ZUS ostrzega, że to oszuści! - W internecie pojawiły się również oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług. Przypominamy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci ZUS mają dostęp do swoich różnych danych – np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem(lub upoważnioną przez niego osobą) nie powinien mieć dostępu do tych danych - czytamy w komunikacie rzecznika ZUS.

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego, powinien kontaktować się z całodobową infolinią pod nr tel. 22 11 22 111 lub e-mail: bon@zus.pl. Pomoc w założeniu konta na PUE ZUS każdy zainteresowany uzyska też w każdej placówce ZUS.

Realizacja bonu odbywa się przez PUE ZUS. Od 1 sierpnia bon na platformie PUE ZUS mogą aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Aby skorzystać z bonu turystycznego nie trzeba składać wniosku. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon].

Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby. Przy aktywacji trzeba podać swoje dane kontaktowe – adres e-mail i nr telefonu komórkowego.

Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności, przy użyciu, którego będzie można płacić  podmiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

[ALERT]1596619525187[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

hmmhmm

2 0

Jak nie mozna sprzedać? Mozna dasz nr kodu i po problemie 21:17, 05.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

McBaMcBa

1 0

w pi?de z tym a zwykli ludzie co nie maja dzieci to juz żadnego zwrotu nie dostają od państwa tragedia *%#)!& PISIORY😡 13:43, 06.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz