Zamknij
REKLAMA

Tylko się cieszyć...

12:22, 31.07.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Dwa nowe busy wesprą Dom Pomocy Społecznej w Rogowie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie. Kolejny ma trafić do Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. Stare auta coraz częściej się psuły, generując dodatkowe koszty.  Zakup dofinansuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Powiat gostyński złożył do PFRON wniosek na dofinansowanie zakupu dwóch samochodów przystosowanych do przewozu osób niepełnoprawnych. Pierwszy z nich dotyczył Domu Pomocy Społecznej w Rogowie. Całkowity koszt zakupu auta wyliczono na 154.004 zł. Drugi pojazd ma służyć podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie. Jego koszt to 157.123 zł. Zgodnie z założeniami "Programu wyrównywania różnic między regionami III" maksymalna kwota pomocy na zakup każdego auta może wynieść 80.000 złotych.

Zakup busów do przewozu podopiecznych był konieczny. - Koszty eksploatacji z roku na rok tych pojazdów są coraz większe i żeby uniknąć inwestowania w naprawy zdecydowaliśmy się na udział w konkursie - mówi Szymon Jakubowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego. - Udało się uzyskać maksymalne dofinansowania, resztę potrzebnej kwoty jest zabezpieczone w budżecie powiatu - dodaje. W najbliższym czasie placówki ogłoszą przetargi na auta. - Każda jednostka osobny, jest to związane z tym, że każda zgłosiła zapotrzebowanie na inny model auta - tłumaczy Szymon Jakubowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Na razie nie wiadomo jaki będzie los starych pojazdów.

Ponadto powiat gostyński jako realizator programu będzie koordynował zakup dziewięcioosobowego mikrobusa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. Zgodnie z założeniami programu gmina Gostyń złożyła przez powiat gostyński wniosek do PFRON. Wartość auta dla ŚDS w Gostyniu wynosi 145.000 złotych - 80.000 pochodzić będzie z PFRON, resztę dołoży gmina Gostyń.

Dodajmy, że 25 lipca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu PFRON z Prezesem Zarządu Marleną Maląg na czele podpisał z przedstawicielami 19 powiatów umowy na realizację "Programu wyrównywania różnic między regionami III".

Foto: Facebook/Powiat Gostyń

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

KikiKiki

4 0

Proszę zobaczyć na kolejowej na parkingu dla niepełnosprawnych Audi ka stoi bez karty i beż biletu 15:04, 31.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChukChuk

4 3

Panie Jakubowski to jest niegospodarność i dowodzi że nawet zakup samochodów Was przerasta. Kupując trzy samochody jednej marki u jednego dealera czwarty mamy za darmo. Myślę że odpowiednie służby się tym zainteresują. 15:15, 31.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KulonKulon

5 1

I znowu pan Czwojda!!!!!!!!!!!!! Czy ten człowiek robi coś oprócz otwierania, przecinania i podpisywania....... Przecież strach otwierać lodówkę. 17:45, 31.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do KulonDo Kulon

1 1

Pan Czwojda teraz wszędzie, żeby wyborcy nie zapomnieli aktywności i na kogo mają głosować w wyborach jesiennych, bo coś mi się zdaje,ze następny etap kariery radnego powiatowego będzie w Warszawie. 12:12, 01.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Walenty ciekawy do KWalenty ciekawy do K

0 0

Kulon -A wiesz, z której partii 21:41, 01.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone