Zamknij
REKLAMA

To już nie science fiction...

14:56, 12.04.2019 | MB
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj w Siemowie miało miejsce otwarcie nowej obory. Nie jest to jednak zwykła obora jakich pełno w każdej wiosce. Osoby, które przybyły na oficjalne otwarcie mogły zobaczyć przyszłość jaka czeka polskie rolnictwo. Przyszłość sterowaną komputerem, który nie tylko pomaga hodowcy, ale też wyczuwa potrzeby zwierząt.

Firma Lely Center, która przystosowała pomieszczenie, specjalizuje się w automatyzacji budynków inwentarskich, przeznaczonych do chowu bydła. Wszystko po to, by maksymalnie zwiększyć produkcję mleka i ułatwić hodowcy pracę. - Jeden robot potrafi obsłużyć do 70 krów dojnych. Oczekujemy od robota ponad 2000 kilogramów mleka na dobę. Wtedy ta inwestycja staje się opłacalna. Najlepsi hodowcy potrafią osiągnąć wyniki rzędu 2800 kg mleka - przekonuje Sylwia Maćkowiak, mendżer Lely Center w Krobi.

Na uroczyste otwarcie obory, do gospodarstwa Państwa Andrzejewskich z Siemowa przybyli rolnicy, producenci bydła i produktów mlecznych, którzy przekonali się jak zautomatyzowana obora funkcjonuje w praktyce. W pełni automatyczna dojarka, robot do podawania pokarmu, autonomiczna maszyna czyszcząca to tylko niektóre elementy wyróżniające tę nowoczesną oborę. System jest na tyle zaawansowany, że potrafi wskazać czy dojona krowa jest zdrowa a jej mleko nadaje się do spożycia.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu była możliwość zwiedzenia obiektu „od kuchni” oraz porozmawiania z przedstawicielami firmy montującej urządzenia. Na wszystkich czekała też kawa i poczęstunek. - Obory takiej jak ta to przyszłość polskiego rolnictwa - podsumowała dzisiejsze wydarzenie Sylwia Maćkowiak.

(MB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

PismaczekPismaczek

3 4

Te maszyny udonojowe to polskiej produkt bo wegiel mamy swoj ale pisowsko rzad woli eksportowac wegiel z Rosji tak jak maszyny z zachodu Unii Europejskiej. Ale to są hipokryci zamiast wspierać polskie. 17:20, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TomTom

0 0

biedny pismaczku ! już nie możesz głupot po płotach bazgrać , ciężkie czasu co ? 10:22, 15.04.2019


LelyHollandLelyHolland

1 2

Maszyny sprowadzane z Holandii, firma holenderska to produkcja tam zapewne a świnie z Danii, węgiel z Rosji to patrioci PiS 19:06, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

P.pP.p

0 0

Przyszłość to brak hodowli zwierząt... 17:43, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone