Zamknij
REKLAMA

Mają za dużo pracy...

08:10, 08.08.2018 | n
Skomentuj
REKLAMA

Trwa modernizacja drogi w Potarzycy, a prace weszły w etap, który wiąże się już z utrudnieniami dla kierowców. Mimo zapowiedzi do dziś nie ruszyły prace przy renowacji stawu. Wiele wskazuje więc na to, że utrudnienia w ruchu we wsi przeciągną się dodatkowo.

Modernizacja drogi w Potarzycy trwa od początku maja. Zakłada kompleksowe prace od budowy sieci kanalizacji deszczowej po wymianę nawierzchni. Roboty odbywały się etapami i pod ruchem, bez zamykania drogi. W czerwcu okazało się, że gmina rozstrzygnęła także przetarg na modernizację stawu we wsi. Leży on właśnie przy remontowanej drodze. Na sesji w imieniu mieszkańców radna Renata Szulc prosiła o powiązanie prac, by dodatkowo nie utrudniać ruchu. Władze gminy zapewniały wówczas, że postarają się o sensowne zazębienie terminów. Na drodze wciąż pracują robotnicy, którzy obecnie realizują przykanaliki kanalizacyjne wzdłuż drogi. Prace przy stawie tymczasem nie ruszyły - Firma wykonawcza jest w tej chwili jeszcze w Starej Krobi . Termin wykonania umowy to 7 września, pozostał więc miesiąc na wykonanie prac – poinformowała Katarzyna Szablewska, sekretarz Urzędu Miasta w Krobi.

Poza stawem z Potarzycy gmina w ramach tego samego przetargu odnawia też kilka innych zbiorników. Poza Potarzycą i Starą Krobią prace mają zostać wykonane jeszcze w Sułkowicach, Domachowie, Grabianowie i Wymysłowie. Umowny termin zakończenia prac przy budowie drogi to koniec sierpnia.

(n)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CiekawaCiekawa

0 0

A reszta stawów kiedy ? 10:13, 08.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%