Zamknij
REKLAMA

Wszystko pod kontrolą...

08:48, 18.07.2018 | n
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczyna się długo zapowiadany remont ulicy Szkolnej w Poniecu. Drogowcy na razie będą prowadzić prace pod ruchem, ale pod koniec sierpnia może się okazać, że konieczne będzie zamknięcie całej ulicy na czas układania asfaltu. Gmina ma jednak pomysł, jak temu zaradzić.

Modernizacja ul. Szkolnej trwa w zasadzie już od ponad dwóch miesięcy. Jako pierwsi na drogę weszli gazownicy, którzy pod chodnikami i częściowo pod asfaltem montowali nową sieć gazową. Później do prac przystąpili oświetleniowcy. Wymiana lamp jest jednym z elementów zadania. Teraz zaczyna się decydująca faza modernizacji, którą z pewnością odczują kierowcy. - Wykonawca wchodzi z pracami typowo drogowymi. Przez pierwszy etap realizacji inwestycji przejezdność ulicą Szkolną będzie zachowana. Oczywiście z pewnymi utrudnieniami, ale pod koniec może okazać się, że konieczne będzie zamknięcie Szkolnej na kilka dni. To nic pewnego, ale rozważamy taki scenariusz – mówi Jacek Widyński, burmistrz Ponieca.

Wiązać ma się to między innymi z układaniem nowych warstw asfaltowych. Odcinek przeznaczony do remontu sięga od skrzyżowania z Drożdżyńskiego i Kościuszki, aż do siedziby OSP. Między innymi konieczność zabezpieczenia swobody poruszania się wozów strażackich wymaga zapewnienia odpowiedniego dojazdu. Dlatego samorząd Ponieca opracował plan "B" na wypadek choćby jednodniowego zamknięcia drogi. - Będzie to czasowe uruchomienie dwukierunkowego ruchu przez ulicę Focha. Obecnie jest to droga jednokierunkowa z możliwością parkowania. Na czas modernizacji może się to zmienić – mówi Widyński.

Całość prac modernizacyjnych na ul. Szkolnej ma zostać zrealizowana przed końcem sierpnia. Od września droga ma być gotowa. Inwestycja kosztuje 1,5 miliona złotych i w całości jest pokrywana z budżetu gminy.

(n)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

No tak burmistrz swoje a wykonawca robót swoje. I tak po 22 lipca wykonawca robót tak je przyspieszył, że ul. Szkolna została całkowicie zamknięta dla ruchu. Co Pan na to ....... 16:57, 25.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%