Zamknij
REKLAMA

Wszystkie lokale socjalne są już zajęte. Ich standard jest wyższy...

11:22, 12.09.2017 | (m)
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Krobia podpisała umowy, zasiedlając dwa z dziesięciu mieszkań socjalnych. Jej lokalowe zasoby na razie wystarczają, choć samorząd stara się sukcesywnie powiększać bazę mieszkań socjalnych oferując w nich standard porównywalny z lokalami komunalnymi.

Samorząd Krobi posiada w swojej bazie obecnie 10 mieszkań socjalnych. Przyznawane są osobom z wyrokami eksmisyjnymi oraz tym znajdującym się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Powołana przez gminę komisja zajęła się rozdziałem dwóch z 10 mieszkań. - Komisja przydzieliła lokal w Gogolewie mieszkańcowi gminy Krobia. Przydział ten jest na chwilę obecną na jeden rok. Podczas tego samego posiedzenia komisja postanowiła również o przedłużeniu prawa do lokalu w Chumiętkach osobie, która mieszkała w nim przez ostatnie miesiące. W tym przypadku jest to przydział na okres sześciu miesięcy – wyjaśnia Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Po podpisaniu umów samorząd nie ma obecnie żadnego wolnego mieszkania socjalnego. Zapewnia jednak, że sukcesywnie stara się powiększać swoją bazę mieszkań socjalnych, choć nie jest to łatwe. Gmina korzysta więc z różnych rozwiązań. W Gogolewie na potrzeby mieszkań socjalnych zaadaptowano na przykład pomieszczenia dawnego przedszkola. W innym miejscu mieszkanie powstało na specjalnie przystosowanym poddaszu. Urzędnicy podkreślają, że standard mieszkań socjalnych w gminie Krobia jest wyższy niż minimalny, którego wymaga tego ustawa.

((m))
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018