Zamknij

Uzyskali najlepsze wyniki... Szkoła i rodzice muszą być z nich bardzo dumni

10:45, 27.03.2023 . Aktualizacja: 10:46, 27.03.2023
Skomentuj Foto; UM Gostyń Foto; UM Gostyń

Siódemka młodych rzemieślników z gminy Gostyń, szkoląca się pod okiem mistrzów zrzeszonych w gostyńskim Cechu Rzemiosł Różnych, uzyskała w ubiegłym roku bardzo dobry wynik z egzaminu czeladniczego, za co została dodatkowo wyróżniona.

Uroczystego wręczenia pamiątkowych świadectw i statuetek młodym czeladnikom dokonano podczas spotkania zorganizowanego wspólnie przez Cech Rzemiosł Różnych w Gostyniu oraz samorząd gminy Gostyń, w miejscowym Zespole Szkół Zawodowych.

Wyróżnienia trafiły do „młodych zdolnych” – Kacpra Cieślaka z Siemowa (elektryk, fachu uczył się u mistrza Tomasza Michalskiego), Łukasza Jańczaka z Gostynia (monter sieci i instalacji sanitarnych, zawodu uczył się w firmie Jacka Juskowiaka), Eryka Krawca z Gostynia (monter sieci i instalacji sanitarnych, zawodu uczył się w zakładzie Dawida Nawrockiego), Krzysztofa Markowskiego z Kosowa (monter sieci i instalacji sanitarnych, fachu uczył się w firmie Jacka Juskowiaka), Mikołaja Szefera z Gostynia (stolarz, umiejętności zdobywał pod okiem Stanisława Waleńskiego), Gerarda Wenderskiego z Goli (stolarz, fachu uczył się pod okiem Jędrzeja Poznańskiego) oraz Jakuba Antkowiaka z Gostynia (dekarz, umiejętności zdobywał pod okiem taty Mirosława).

- Intencją jest docenienie młodych, zdolnych i pracowitych mieszkańców ziemi gostyńskiej na starcie ich zawodowej kariery. Do pomysłu przyłączyły się gminy, z których pochodzą młodzi rzemieślnicy – podkreślają organizatorzy spotkania.

Laureatom gratulacje przekazał i statuetkę wręczył - w imieniu gminnego samorządu - Maciej Kretkowski, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Gostyniu. Podpisane przez Burmistrza Jerzego Kulaka listy gratulacyjne trafiły także do rodziców i mistrzów.

Poza „gostyńską siódemką”, najwyższy wynik z egzaminu zawodowego uzyskało także 6 innych uczniów, kształcących się w zakładach zrzeszonych w gostyńskim Cechu - Jakub Klupczyński z gminy Borek Wielkopolski, Jakub Chorała z gminy Krobia oraz Eryk Giera z gminy Poniec (monterzy sieci i instalacji sanitarnych), a także Krystian Sikora z gminy Krobia i Grzegorz Gorwa z gminy Piaski (elektrycy) oraz murarz-tynkarz Jan Otworowski z gminy Pępowo.

[ALERT]1679906677192[/ALERT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%