Zamknij
REKLAMA

Powstał pierwszy w świecie test ciążowy na ślinę. Wiemy kiedy trafi do sprzedaży

09:15, 15.11.2021 | PAP
Skomentuj Foto: Canva
REKLAMA

Firma medyczna Salignostics z Jerozolimy opracowała pierwszy na świecie test wykrywający ciążę po analizie składu śliny. Do stworzenia tego produktu wykorzystano technologię, której wcześniej użyto w testach na COVID-19. Jak informuje "The Times of Israel", nowy test ciążowy trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Test o nazwie SaliStick przeszedł pomyślnie procedurę badań klinicznych w Izraelu, przeprowadzoną na 300 kobietach. Badania wykazały, że ma 95-procentową skuteczność. Produkująca test firma medyczna Salignostics wszczęła już proces zatwierdzania tego produktu przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, rozpoczęła również starania o nadanie prawa do stosowania znaku CE Unii Europejskiej.

"To bardzo zachęcające, że technologia, która została opracowana i udoskonalona, aby pomóc nam radzić sobie z pandemią koronawirusa, może być dalej rozwijana, przynosząc korzyść kobietom i ich rodzinom na całym świecie" - powiedział założyciel i zastępca dyrektora generalnego Salignostics, dr Guy Krief. (PAP Life)

mnw/ zm/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

QQ

1 0

Ciąża z śliny, a wirus z mózgu 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤔🤔🤔🤔🤣📺💉📺💉📺💉📺💉📺💉📺💉😠🤣 11:45, 15.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TestTest

0 0

Gorzej jak facetowi wyjdzie pozytywnie, to będą nerwy. 16:23, 15.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%