Zamknij
REKLAMA

Wiadomo kiedy, wiadomo dla kogo! Jeśli znów się uda, wielu może przejrzeć na oczy...

10:34, 10.10.2021 | Powiatowy Sztab WOŚP
Skomentuj Foto: Gostyn24
REKLAMA

Druga sobota października to start wielkiej "finałowej" machiny. Po raz kolejny Powiatowy Sztab WOŚP w Gostyniu jest częścią corocznej akcji Fundacji WOŚP. 9 października Jurek Owsiak ogłosił temat jubileuszowego, 30. Finału WOŚP, czyli cel medyczny, na który Powiatowy Sztab WOŚP w Gostyniu, a razem z nim mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą zbierać środki w ostatnią niedzielę stycznia. W ubiegłym roku udało się zebrać 351 187,48 ZŁ!!!

Mirosław Sobkowiak - szef powiatowego sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu z Maciejem Marcinkowskim, GOK „HUTNIK” z Tomaszem Bartonem i Stowarzyszenie „DZIECKO” – przypomina: - „To był naprawdę, mimo ogólnoświatowej pandemii, wyjątkowy i magiczny dzień. Wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie. Dziękujemy za ten ogrom przyjaźni, dzięki któremu już od lat budujemy wspólnie coś niezwykłego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Efektem jest najnowszy super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne i edukacyjne”.

Powiatowy Sztab WOŚP w Gostyniu dziękuje za 29. Finał !

Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń, które wpłynęły m.in. na zmianę terminu zbiórki, w styczniu tego roku Sztab w Gostyniu zagrał jeszcze głośniej i udało się wraz ze sztabami w piaskach i w Poniecu zebrać 351 187,48 zł na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu Sztabów i zorganizowanym zbiórkom w Internecie zebrała łącznie - 210 813 830,10 PLN. Było to ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Oznacza to, że podczas ostatniej edycji zbiórki WOŚP zebrała prawie tyle samo, co w ciągu 13 pierwszych lat swoich działań łącznie (kwesty w latach 1993-2005 to zebrane w sumie 222,5 miliona złotych).

Wesprzyj organizację 30. Finału

W zbiórce, realizowanej w powiecie gostyńskim wzięło udział 220 zarejestrowanych wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online za pomocą eSkarbonek, jak i na terenie powiatu. Wspierało ich w różnych akcjach ponad 1100 wolontariuszy. Także w tym roku Powiatowy Sztab zaprasza chętnych do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów wkrótce.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

Powód do dumy!

Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji WOŚP po raz trzydziesty! Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP. Gostyń szczyci się też tym, że ułożył w 2020 r. największe w Polsce serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ustanawiając tym samym oficjalny rekord Polski i nieoficjalny rekord świata!

Hasło najbliższego finału to "Przejrzyj na oczy", a pieniądze, które zostaną zebrane 30 stycznia na 30 jubileusz WOŚP zostaną przeznaczone na szeroko pojętą okulistykę dziecięcą.  

(Powiatowy Sztab WOŚP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

jarojaro

20 5

wielki szacunek i popieram 12:33, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika ŻytoMonika Żyto

6 12

Dla mnie to żebranie i tyle! kto chce pomóc robi to anonimowo a nie przy kamerach ! 18:02, 10.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

"M.Ż.""M.Ż."

4 2

Panie Arturze, jeśli rząd nie dba o nasze zdrowie, to sami bierzemy sprawy w swoje ręce. A podszywanie się pod kogoś, komu się chce dokuczyć jest be! 08:36, 11.10.2021


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


BoyBoy

4 1

Pochwal się kim był tw tatuś, myślisz że zrobić z milicji policje i masz innego człowieka. 🤣 20:51, 10.10.2021


SeparatorSeparator

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%