Zamknij
REKLAMA

Najpiękniejszy prezent pod choinkę. Znalezienie go jest bardzo trudne

07:29, 18.12.2018 | SZSz
REKLAMA
Skomentuj

Świąteczny czas jest chwilą, kiedy skupiamy się nie tylko na sobie, ale i obdarowywaniu innych. Żaden, nawet najdroższy prezent nie jest jednak w stanie zastąpić tego, co możemy dać drugiemu człowiekowi zgłaszając się do bazy DKMS.

Nowotwory od dawna uznawane są za plagę naszych czasów. Niemal każdy styka się z tym rodzajem choroby w bliższym lub dalszym otoczeniu. DKMS to fundacja znana w całej Polsce z 10-letniej działalności na rzecz osób z chorobami krwi i nie tylko. Jak czytamy na ich stronie, co godzinę jeden człowiek w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę, a znalezienie kompatybilnego dawcy jest niezwykle trudne. Takim właśnie osobom pomaga fundacja, która prowadząc bazy potencjalnych dawców szpiku jest w stanie skojarzyć osoby potrzebujące i tych, którzy tej pomocy chcą udzielić. Do tej pory zarejestrowanym dawcom udało się wesprzeć 5928 osób.

Udając się do gostyńskiego liceum w dniach 21-22 grudnia będzie można zasilić grono potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nie posiadający znacznej nadwagi. W trakcie wizyty pobrany zostanie wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzech specjalistycznych pałeczkach.

Dla oczekujących chorych informacja o znalezieniu „bliźniaka genetycznego” będzie najpiękniejszym świątecznym prezentem, jaki tylko mogliby otrzymać.

Foto: ZSO Gostyń

(SZSz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mwmw

0 0

LO Gostyń duża klasa. 08:30, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone