Zamknij
REKLAMA

Najpiękniejszy prezent pod choinkę. Znalezienie go jest bardzo trudne

07:29, 18.12.2018 | SZSz
Skomentuj
REKLAMA

Świąteczny czas jest chwilą, kiedy skupiamy się nie tylko na sobie, ale i obdarowywaniu innych. Żaden, nawet najdroższy prezent nie jest jednak w stanie zastąpić tego, co możemy dać drugiemu człowiekowi zgłaszając się do bazy DKMS.

Nowotwory od dawna uznawane są za plagę naszych czasów. Niemal każdy styka się z tym rodzajem choroby w bliższym lub dalszym otoczeniu. DKMS to fundacja znana w całej Polsce z 10-letniej działalności na rzecz osób z chorobami krwi i nie tylko. Jak czytamy na ich stronie, co godzinę jeden człowiek w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę, a znalezienie kompatybilnego dawcy jest niezwykle trudne. Takim właśnie osobom pomaga fundacja, która prowadząc bazy potencjalnych dawców szpiku jest w stanie skojarzyć osoby potrzebujące i tych, którzy tej pomocy chcą udzielić. Do tej pory zarejestrowanym dawcom udało się wesprzeć 5928 osób.

Udając się do gostyńskiego liceum w dniach 21-22 grudnia będzie można zasilić grono potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nie posiadający znacznej nadwagi. W trakcie wizyty pobrany zostanie wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzech specjalistycznych pałeczkach.

Dla oczekujących chorych informacja o znalezieniu „bliźniaka genetycznego” będzie najpiękniejszym świątecznym prezentem, jaki tylko mogliby otrzymać.

Foto: ZSO Gostyń

(SZSz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

mwmw

0 0

LO Gostyń duża klasa. 08:30, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA