Uwielbiają gitary i każdą wolnaą chwilę chętnie poświęcają nauce na tym instrumencie. Do tej pory swoje muzyczne zacięcie prezentowali głównie w zaciszu sal lekcyjnych, tym razem pokazali się szerszej publiczności, biorąc udział w "Konfrontacjach Gitarowych".
Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" zorganizował konfrontacje młodych instrumentalistów, a konkretnie gitarzystów. To na balkonie GOK "Hutnik" decyzję o rozpoczęciu swojej przygody z tym instrumentem podjął Wojciech Hoffmann, członek m.in. rockowego zespołu Turbo. Kilkaset lat wcześniej w Gostyniu urodził się i mieszkał Wojciech Długoraj, lutnista królewski na dworze Stefana Batorego. Gdyby nie rozwój lutni, nie byłoby gitary... Pora zatem na kolejnego wybitnego gitarzystę z Gostynia.
W sobotnie południe 22 kwietnia na scenie gostyńskiego "Hutnika" zaprezentowało się piętnaście młodych talentów – uczniów szkół muzycznych, domów kultury oraz pobierających prywatne lekcje u nauczyciela, spośród których wybrano czwórkę głównych laureatów, ale bez podziału na miejsca, a byli to: Mikołaj Szefer, Kamil Al-Sleti, Ines Peisert oraz Anita Marcinkowska. Każdemu uczestnikowi konkursu wręczono dyplom uczestnictwa, plakaty z podpisami jurorów – Joanny Dudkowskiej i Ireneusza Cwojdzińskiego oraz zeszyty gitarowe.
MiS
0 0
cwiczenia na instrumentach , wymagaja cierpliwosci. efekty widac po czasie. pozdrawiam
0 0
Oj, czemu usuwane są komentarze, droga redakcjo :o
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz