Ulewa nawiedziła region gostyński. Pada nieprzerwanie od kilku godzin i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie poprawie. Meteorolodzy ostrzegają, że taka pogoda może się utrzymać do północy. Pełne ręce roboty mają strażacy. Cały czas napływają nowe zgłoszenia o zalanych ulicach, podtopionych posesjach i budynkach.
Sprawdziły się zapowiedzi synoptyków. Od kilku godzin niemal w całym kraju intensywnie pada deszcz. Ulewa przetacza się przez powiat gostyński i przysporzyła sporo pracy strażakom. Cały czas napływają nowe zgłoszenia o zalanych drogach, posesjach i budynkach. Pod wodą znalazła się ul.Wrocławska w Gostyniu na odcinku od Ronda Solidarności, droga w Kosowie, nieprzejezdna jest trasa Gogolewo - Skoraszewice. W Siemowie woda z pól zalała drogę prowadzącą do posesji 92 i 93. Na ul.Mostowej w Gostyniu, na wysokości kina przewrócone drzewo tarasuje część jezdni.
A to jeszcze nie koniec. Meteorolodzy ostrzegają, że taka deszczowa aura może się utrzymać do północy. - Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 90 mm. Strefa opadów będzie się przemieszczała z południa na północ województwa - informuje synoptyk Marek Pruchniewicz z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu. Opadom może towarzyszyć silny wiatr, nawet do 90 km/h.
MiS
Mieszkanka20:09, 14.07.2016
Kiedy będzie prąd na osiedlu Tysiąclecia dziś czy jutro
do mieszkanka21:19, 14.07.2016
Buuuu! już nigdy nie będziesz miała prądu. Serdecznie pozdrawiam
internet w telefonie21:46, 14.07.2016
Wlasnie kiedy ciemno dmucha i tyle
nnn22:07, 14.07.2016
w Krobi spadło już 78 litrów wody
Marek22:38, 14.07.2016
Na Jana Pawła tez brak prądu ciekawe kiedy włącza
olek k.23:53, 14.07.2016
a moze nasi szanowni włodarze w koncu po latach kilkunastu wzieli sie i poprawili studzienke na rondzie,a nie w razie ulewy ustawiac patrol na cały dzien?! a moze ludzie z gminy i powiatu odpowiedzialni na wypadek takich anomalii pogodowych wzieliby sie do roboty. oznakowali drogi nieprzejazdne poustawiali pachołki lub oswietlenie,byłoby to jakos logicznie,a nie od 7 do 15 i wy,,,bane!!!
modry07:39, 15.07.2016
Do olka k.Przestan marudzic.Ostrzegali,ze taka anomalia bedzie miala miejsce i zalecali ,aby nie wychodzic z domu.A tak naprawde,zobacz,jacy ci wlodarze sa leniwi na calym swiecie=zalalo pol Europy bowiem nigdzie nie czyszcza studzienek.A kims jestes z zawodu,za masz wiadomosci w jaki sposob uniknac takich zjawisk?Jezeli jestes takim specjalista,to skladam propozycje dyrektorowi od kanalizacji,aby zatrudnil ciebie jako eksperta.
yogii07:59, 15.07.2016
Teraz jeszcze Mariany i Junki upomną się o odszkodowania za zalane uprawy. Należy wnikliwie to sprawdzić i obciążyć tych, którzy zaorali rowy lub zasypali je kamieniami pozbieranymi z pól.
Brunek08:16, 15.07.2016
No i dobrze że pada przecież poziom wód gruntowych ciągle się obniża a przecież prawdopodobnie po XXIII wieku mamy nieć zalew w Gostyniu.
dario08:43, 15.07.2016
o dziś już nie pada i wszystko zaczyna wracać do normy! przeżyliście?!
modry07:53, 16.07.2016
Do yogii.Masz zupelnie racje.Objedz powiat gostynski to zobaczysz,ze wkrotce zboze bedzie siane na nawierzchni drog.
Bez nich nasze talerze byłyby ubogie, a lato jest ...
Park im. Adama Mickiewicza?
🤨
22:12, 2025-08-11
Nocna jazda zakończona w polu kukurydzy. Otwarte drzwi,
Czy to był ten *%#)!& z zielonego bmw z *%#)!& wydechem, co również w Piaskach jeździł?
Pl
21:15, 2025-08-11
Tylko jedna firma z powiatu gostyńskiego skorzystała...
Ludzie chcieli zbawce narodu tuka przy korycie teraz płacz a ten szasta kasą na lewo i prawo tylko że naród będzie ta pożyczkę spłacać nie te nieudaczniki z wiejskiej
Don
20:53, 2025-08-11
Strażacy z Gostynia zdobyli Ślężę w pełnym rynsztunku!
SZACUN!!
Jula
19:04, 2025-08-11