Wiadomości

Zamknij

Nasadzono 12 tys. kwiatów

10:36, 23.06.2016

Gostyń wzbogacił się o nowe  kwiaty i miejską zieleń, czego efekty widać gołym okiem. W samym centrum miasta zastosowano też ciekawe rozwiązanie w postaci efektownych, kwiatowych wież. Kolorowy rynek przyciąga wzrok i jeszcze bardziej zachęca do wypoczynku.

Gostyń wzbogacił sie o nowe  kwiaty i miejską zieleń, czego efekty widać gołym okiem. 
W samym centrum miasta zastosowano też ciekawe rozwiązanie w postaci efektownych kwiatowych wież. Kolorowy rynek przyciąga wzrok i jeszcze bardziej zachęca do wypoczynku..

 

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu zakończył kolejne w tym roku nasadzania. W efekcie kwiatowe aranżacje ozdobiły Rynek, rondo Solidarności i rondo Czarnego Legionu. Kwiaty posadzono też na skrzyżowaniu ul. Górnej z ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Sądowej z ul. Powstańców Wielkopolskich. W sumie 12 000 różnokolorowych sadzonek, a wśród nich pelargonie, begonie, aksamitki, petunie i gazanie - Michał Wichłacz, ogrodnik z Daleszyna konsultował z nami rodzaje kwiatów, które miały być posadzone, kierował się też naszymi sugestiami. W jego gestii pozostało jednak ich rozmieszczenie i sposób sadzenia – powiedział Marcin Krawiec, dyrektor ZGKiM w Gostyniu.
Najbardziej kolorowo zrobiło się na samym rynku, który ozdobiono także czterema kwiatowymi wieżami - Zostały zakupione w firmie Terra, która zajmuje się kształtowaniem przestrzeni. Wieże oprócz tego, że są efektowne, są także praktyczne, bo skonstruowane tak, by utrzymywać jak najwięcej wilgoci – dodał dyrektor. Całość kwiatowych aranżacji  kosztowała 40 tysięcy złotych -  obejmuje także bratki z wczesnej wiosny i ponad 30 kaskadowych donic zawieszonych na latarniach w centrum miasta.
W donice stojących przy każdej z ławek na deptaku posazdono dodatkowo brzózki Youngii, jałowce płożące, lawendy oraz hebe – To jest osobna inwestycja. Te kompozycje były przygotowywane przez Centrum Ogrodnicze z Brzezia. Wyceniono je na 3 tysiące złotych – podsumował dyrektor.
ŻaR

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu zakończył kolejne w tym roku nasadzania. W efekcie kwiatowe aranżacje ozdobiły Rynek, rondo Solidarności i rondo Czarnego Legionu. Kwiaty posadzono też na skrzyżowaniu ul. Górnej z ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Sądowej z ul. Powstańców Wielkopolskich. W sumie 12 000 różnokolorowych sadzonek, a wśród nich pelargonie, begonie, aksamitki, petunie i gazanie. - Michał Wichłacz, ogrodnik z Daleszyna, konsultował z nami rodzaje kwiatów, które miały być posadzone, kierował się też naszymi sugestiami. W jego gestii pozostało jednak ich rozmieszczenie i sposób sadzenia – powiedział Marcin Krawiec, dyrektor ZGKiM w Gostyniu.

Najbardziej kolorowo zrobiło się na samym rynku, który ozdobiono także czterema kwiatowymi wieżami. - Zostały zakupione w firmie Terra, która zajmuje się kształtowaniem przestrzeni. Wieże oprócz tego, że są efektowne, są także praktyczne, bo skonstruowane tak, by utrzymywać jak najwięcej wilgoci – dodał dyrektor. Całość kwiatowych aranżacji kosztowała 40 tysięcy złotych -  obejmuje także bratki z wczesnej wiosny i ponad 30 kaskadowych donic zawieszonych na latarniach w centrum miasta.

Z kolei w donicach stojących przy każdej z ławek na deptaku, posadzono dodatkowo brzózki Youngii, jałowce płożące, lawendy i hebe. – To jest osobna inwestycja. Te kompozycje były przygotowywane przez Centrum Ogrodnicze z Brzezia. Wyceniono je na 3 tysiące złotych – podsumował dyrektor.

ŻaR

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

onaona

0 0

Bardzo ładnie! Wiosną też pięknie kwitły tulipany i żonkile na gostyńskich skwerkach:-)))

14:05, 23.06.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

żar z niebażar z nieba

0 0

Surfinie potrzebują dużo wody, więc deszczyku podlewaj..........

15:57, 23.06.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%