Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Goli po raz drugi zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Były pokazy, aukcje, przejażdżki quadami i motorami oraz ciepłe przekąski. Na zakończenie wystrzeliły sztuczne ognie jako symboliczne światełko do nieba. W tym roku strażakom ochotnikom udało zebrać się rekordową sumę blisko 9 tys. zł.
Festyn na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podobnie jak w zeszłym roku odbył się na terenie remizy. - Inicjatywa organizacji akcji pojawiła się w zeszłym roku. Wówczas mieliśmy mało czasu na przygotowania, ale udało nam się zebrać 40 zestawów na licytację. Dzięki aukcjom i hojności mieszkańców uzbieraliśmy ponad 2,8 tys. zł na rzecz WOŚP - mówił Paweł Stachowiak z OSP Gola. - W tym roku ilość zebranych zestawów na licytację przeszła nasze oczekiwania. Dzięki wielkiemu wsparciu sponsorów zebraliśmy ich około 140 i możemy śmiało powiedzieć, że to wielki finał w małej miejscowości - dodał.
Impreza rozpoczęła się od pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego uczono, jak poprawnie wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca z wykorzystaniem fantomów. Strażacy przeprowadzili też symulowaną akcję uwalniania osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym oraz wykonali pokaz gaszenia samochodu z użyciem środka pianotwórczego. W międzyczasie odbyły się aukcje zebranych darów i gadżetów WOŚP. - Już po pierwszej licytacji wierzyliśmy, że uda nam się zebrać więcej niż w ubiegłym roku - mówił Paweł Stachowiak z OSP Gola. - Druga część aukcji była jeszcze bardziej ekscytująca, zwłaszcza gdy sprzedawaliśmy weekendowy pobyt w Łebie, lot balonem i telewizor plazmowy - dodaje. W sumie sztab przy OSP Gola zebrał rekordową kwotę 8843.51 zł - to trzykrotnie więcej niż w ubiegłym roku.
Za naszym pośrednictwem strażacy z OSP w Goli dziękują wszystkim mieszkańcom oraz osobom z innych miejscowości, które przybyły na Finał i wsparły swoimi datkami Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Serdeczne podziękowania składają również wszystkim darczyńcom za przekazane produkty, karnety, kupony itp., bez których przeprowadzenie tak udanej aukcji byłoby niemożliwe.
MiS
KOMBI11:33, 13.01.2014
BRAWO !!!!
maja13:30, 13.01.2014
Brawo dla OSP!
witek13:36, 13.01.2014
Brawo strazaki. szacunek dla tych co przekazali nagrody
mac15:04, 13.01.2014
http://www.youtube.com/watch?v=cUsAuP5q09c
gostynianin15:12, 13.01.2014
no no no! jestem pod wrażeniem
gostyniak15:16, 13.01.2014
Brawo tak trzymajcie a pozatym dziwię sie ze na żadnej fotce nie ma PANA RADNEGO ŻYWICKIEGO
gg15:22, 13.01.2014
tw też jest
ślyfki robaczyfki16:52, 13.01.2014
Brawo dla Goli, każda taka inicjatywa dobrze świadczy o wsi. W przyszłym roku dajcie na licytację fotkę z autografem na której będzie nasz gostyński James Bond - TW Kaziu.
Maria18:43, 13.01.2014
Pełen szacunek dla strażaków z Goli, jak zawsze spisali sie na medal. Brawa za wytrwałosc i zaangażowanie
nie strażak19:25, 13.01.2014
jeden z panów strażaków przypisał sie do OSP Gola ? chodzi o Pana M. A poza tym brawa dla organizatorów !!!!!!!
riko07:52, 14.01.2014
Super Panowi pełen szacun , choć radny nie dopisał , i rada sołecka też , ale na was zawsze można liczyć . Czapki z głów .
marian08:22, 14.01.2014
Czy to ważne ze działa w |OSP Gola i ich wspiera społeczną pracę jak również diałał jako wolentariusz ,jeżeli masz ochotę na pracę w strazy serdeczanie zapraszamy do współpracy i masz ochote ratowania zycia ludzkiego to serdecznie zapraszamy .
Marian08:28, 14.01.2014
Szanowni darczyńcy ,którzy wsparli jednostke OSP w Goli na zorganizowanie Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy na ratunek dla naszych milusieńkich i seniorów składam w imieniu członków OSP w Goli wyrazy podziękowania i szacunku -serdecznie dzięki,bo gdyby nie ofiarodawcy nie zebralibyśmy takiej sumy pieniędzy ,jeszcze raz dziękuję.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz