Źródło/Foto:FB/GMINA Pępowo
Gmina Pępowo pozyskała 124 750 zł dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego na realizację przedsięwzięcia „Rewitalizacja przyrodnicza stawu w miejscowości Pępowo”. Projekt będzie realizowany w ramach programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Całkowita wartość inwestycji wynosi 166 334 zł.
Umowę na dofinansowanie podpisali wójt Grzegorz Matuszak oraz skarbnik gminy Kinga Klozińska-Antczak. W spotkaniu uczestniczyli także Barbara Mroczkowska, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i przewodnicząca Komisji Kultury, oraz zastępca wójta Grzegorz Wabiński.
Projekt zakłada poprawę jakości wód powierzchniowych oraz walorów przyrodniczych i krajobrazowych stawu zlokalizowanego na działce nr 60 w Pępowie. W ramach prac usunięte zostaną nagromadzone osady denne, co ograniczy proces eutrofizacji i poprawi warunki tlenowe w zbiorniku. Dzięki temu poprawią się warunki funkcjonowania ekosystemu wodnego oraz rozwoju flory i fauny. Inwestycja obejmie teren położony w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego pałacu w Pępowie, co ma wpłynąć również na estetykę przestrzeni publicznej oraz zwiększyć atrakcyjność turystyczną i rekreacyjną tego miejsca.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Michalina Orpel [email protected]