Dobrze Wiedzieć...

Zamknij

Piżamki, książki i mnóstwo śmiechu. Wyjątkowy dzień w „Piątce”

Ze szkolnej ławy 10:50, 22.06.2026
Piżamki, książki i mnóstwo śmiechu. Wyjątkowy dzień w „Piątce” Źródło/Foto:FB/Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu świętowali Dzień Piżamki i Chilloutu, który połączono z ogólnopolską akcją „Jak nie czytam, jak czytam!”. Na szkolnym boisku i terenach wokół szkoły nie zabrakło koców, książek oraz wspólnego czytania na świeżym powietrzu.

Do wydarzenia włączyła się także dyrektor szkoły, która przeczytała trzecioklasistom fragment „Akademii Pana Kleksa”. Uczennice klas piątych i szóstych przygotowały natomiast teatrzyk Kamishibai. Po literackiej części przyszedł czas na zabawę – uczestnicy rywalizowali w konkursie rzutu klapkiem, a szkolny rekord ustanowiła klasa 8c. Wydarzenie upłynęło w atmosferze relaksu, dobrej zabawy i promocji czytelnictwa.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

 

(Ze szkolnej ławy)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%