Źródło/Foto:FB/Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu świętowali Dzień Piżamki i Chilloutu, który połączono z ogólnopolską akcją „Jak nie czytam, jak czytam!”. Na szkolnym boisku i terenach wokół szkoły nie zabrakło koców, książek oraz wspólnego czytania na świeżym powietrzu.
Do wydarzenia włączyła się także dyrektor szkoły, która przeczytała trzecioklasistom fragment „Akademii Pana Kleksa”. Uczennice klas piątych i szóstych przygotowały natomiast teatrzyk Kamishibai. Po literackiej części przyszedł czas na zabawę – uczestnicy rywalizowali w konkursie rzutu klapkiem, a szkolny rekord ustanowiła klasa 8c. Wydarzenie upłynęło w atmosferze relaksu, dobrej zabawy i promocji czytelnictwa.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Michalina Orpel [email protected]