Zamknij
REKLAMA

Remont starego domu po rodzicach kosztował ich sporo, ale nie żałują podjętej decyzji

28.05.2021

Remont starego domu po rodzicach kosztował ich sporo, ale nie żałują podjętej decyzji

Remont domu wybudowanego w latach 80, to nie lada wyzwanie. Przekonało się o tym małżeństwo z Pogorzeli, które zdecydowało się na trudną metamorfozę domu po rodzicach. Włożyli w to mnóstwo pracy, czasu i pieniędzy i nieraz żałowali podjętej decyzji. Dziś patrząc na efekty są z siebie dumni i zadowoleni z efektu jaki uzyskali.

- Zdecydowaliśmy się na remont mojego rodzinnego domu, wybudowanego w latach 80. Wraz z mężem i synami mieszkamy na parterze domu, natomiast moi rodzice zajmują piętro domu - jest to oddzielne mieszkanie. - pisze Oktawia

Decydując się na generalny remont domu z lat 80-tych, jego właściciele nie mieli do końca pomysłu, ale mieli marzenia. Pewni byli, że chcą powiększyć przestrzeń i rozbudować dom o salon, z dużym oknem i wyjściem na ogród. Zmierzenie się z tym nie było jednak łatwe - Od początku marzyłam o tym, by powiększyć dom i rozbudować go o salon z dużym oknem i wyjściem na ogród. Podczas remontu mieliśmy naprawdę sporo wzlotów i upadków, ze względu na to, że remont starego domu wiąże się z wieloma ukrytymi kosztami i problemami, nie wspominając już o fachowcach – dodaje właścicielka domu.

Prace remontowe rozpoczęły się wczesną jesienią 2018 roku, ale Sylwestra właściciele spędzili już "na swoim" Ostateczne prace zakończono jednak dopiero w czerwcu następnego roku, a ogród i taras cały czas są niedokończone - Remont łącznie trwał niecały rok. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku, jednak zależało mi na tym, by Sylwestra spędzić już "na swoim"... i tak też się stało. Jednak ostatecznie wszystkie prace remontowe wewnątrz domu skończyliśmy w czerwcu 2019 roku, a na zewnątrz - ogród i taras to elementy, które właśnie kończymy. - informuje Oktawia.

Małżeństwo czerpało inspirację głównie z internetu, a też opierało się o własne doświadczenia, wyobraźnię i intuicję. Część prac remontowych została wykonywana przez fachowców, a część samodzielnie przez samych właścicieli i osoby z ich najbliższego otoczenia. - Inspiracje na umeblowanie oraz wykończenie wnętrza czerpałam z internetu oraz opierałam się na własnej intuicji i wyobraźni. Podczas remontu bardzo dużo samodzielnie zrobił mój mąż Tomek oraz mój Tato Grzegorz z bratem Bartoszem. Mieliśmy również bardzo dużo fachowców z zewnątrz, których z czystym sumieniem mogłabym polecić 4 z 15... - przekonuje mieszkanka Pogorzeli.

Część nowych mebli Oktawia wraz z mężem zakupiła w lokalnym sklepie, część zamówiła z internetu, a resztę zleciła na zamówienie - Całość mebli w salonie zakupiliśmy w lokalnym sklepie w Gostyniu, resztę zamówiliśmy przez internet, a także korzystaliśmy z usług stolarza z naszej rodzinnej Pogorzeli. - dodaje właścicielka domu.

Metamorfoza starego, rodzinnego domu wymagała wiele wysiłku, zaangażowania, a także pieniędzy. Były momenty lepsze I gorsze, ale się udało. Efekt końcowy jest imponujący, a właściciele domu są dumni i zadowoleni z pracy jaką sami włożyli w to przedsięwzięcie - W trakcie remontu często zadawaliśmy sobie pytanie "Na co był nam ten remont? Trzeba było wybudować nowe" Jednak oglądając finał naszej pracy jesteśmy bardzo z siebie dumni i zadowoleni z efektu jaki uzyskaliśmy.- podsumowuje Oktawia

Remont wnętrza domu kosztował około 270 tys. zł, a całość wewnątrz i zewnątrz około 350 tys. zł. Dzięki temu udało się uzyskać dwa odrębne mieszkania. W jednym mieszkają rodzice, w drugim Oktawia z rodziną.


komentarz (3)

kfffiatek-bratekkfffiatek-bratek

0 4

Nie mój styl, ale co kto lubi... 11:56, 31.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czytelniczka Czytelniczka

7 0

Pięknie, bardzo udana metamorfoza. 12:20, 31.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CocoCoco

2 0

Bosko ..jak dla mnie ,ktoś kto zaplanował remont przydałby mi się do metamorfozy mojego domku pozdrawiam 14:54, 31.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz