Zamknij
REKLAMA

Biel to kolor bardzo teraz modny. Czy jednak warto w domu zamontować białą podłogę?

03.05.2021

Biel to kolor bardzo teraz modny. Czy jednak warto w domu zamontować białą podłogę?

Biel to kolor bardzo teraz modny. Niekiedy wybiera się taką podłogę, ale nie tak często, jak ściany czy wystrój wnętrza. Ma to uzasadnienie. Wybór taki może szybko zniechęcić do pomieszczenia. Tym niemniej, taka podłoga ma też zalety.

Zalety wyboru białej posadzki
Ważną korzyścią jest powiększenie optyczne wnętrza. Kolor biały jest pod tym względem rewelacyjny. Jeśli znajdzie się na podłodze, pomieszczenie wyda się dużo większe. W dodatku biała podłoga emanować będzie świeżością i czystością, bo i z tym się ta barwa kojarzy. Wnętrze stanie się jaśniejsze. Światło słoneczne odbija się od bieli. Jeśli są białe wnętrza, taka podłoga i mocne nasłonecznienie, to efekt rozjaśnienia jest niesamowity.

Dlaczego biel na podłodze jest ryzykowna?
Dla wielu osób wnętrza mają nie tylko być przestronne, ale i dawać wrażenie stabilności. Wrażenie to w dużym stopniu zależy od podłogi. Przy białej jest mocne odczucie lekkości aranżacji. Ważna może być kwestia przytulności. Białe wnętrza da się uczynić przytulnymi. Gdy jednak taka jest posadzka, to trudniej o to. Konieczne byłoby ocieplanie wnętrz dywanami. To, że biała podłoga wymaga częstego sprzątania, bo widać na niej bardzo brud, może nie być wadą. Czystość w domu jest ważna. Dla niektórych osób jednak będzie to dużym minusem takiego wyboru.

Jest jeszcze jeden powód, że nie tak często wybiera się białą podłogę. Posadzki w kolorze beżowym czy szarym są uniwersalne. Niemal każdy wystrój do nich pasuje. Podłoga biała ma większy wpływ na wnętrza. Trzeba bardziej zastanowić się nad wystrojem. Jest za to bardzo oryginalna. Więc i ta wada może dla kogoś być zaletą.

REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz