Zamknij
REKLAMA

Potężne uderzenie w rynek narkotykowy! CBŚP zatrzymało 11 osób

10:11, 31.03.2023 Źródło: CBŚP Aktualizacja: 10:16, 31.03.2023
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja.pl

Jedenaście osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie zajmowali się dilerką narkotyków i czerpaniem korzyści z cudzego nierządu, to wynik akcji przeprowadzonej przez CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju. 

W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli prawie 10 kg narkotyków i dopalaczy, w tym przede wszystkim alfa PiHP, 4 jednostki broni palnej oraz blisko 80 szt. amunicji.

- W potężnym uderzeniu w zorganizowaną grupę przestępczą uczestniczyło ponad 250 funkcjonariuszy. Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji zostali wsparci przez kontrterrorystów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Katowic i Opola, policjantów z grup bojowych z Zarządów CBŚP: z Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa i Opola oraz funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach

- informuje serwis policja.pl. 

W efekcie zatrzymano 11 osób, które doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej charakter zbrojny.

- Jej członkowie zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz nowych substancji psychoaktywnych, w tym przede wszystkim alfa PiHP, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jednemu z zatrzymanych zarzuca się także kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą - wskazują służby. 

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie gangu mogą mieć na swoim koncie również zmuszanie do uprawiania prostytucji oraz czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu, dokonywanie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu, w szczególności wymuszeń rozbójniczych i pobić.

Według śledczych podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli prawie 10 kg różnego rodzaju narkotyków i dopalaczy, w tym przede wszystkim alfa PiHP, 4 jednostki broni palnej oraz blisko 80 szt. amunicji. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono równowartości ponad 80 tys. zł w gotówce w różnej walucie. 

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju aresztował na okres trzech miesięcy 10 zatrzymanych.

Postępowanie ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.

(Źródło: CBŚP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

MykkMykk

0 0

Tępić ćpunów!!!! Min. M K 12:41, 31.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ErykEryk

0 0

A ja mam pytanie, bo czasem się czyta o tym CBŚP i to na stronach naszych lokalnych mediów. A czy ktoś z Gostynia z policjantów służył w tych służbach specjalnych, czy raczej z takiego małego 🙂gniazdka to się nie da tam iść ? 17:19, 31.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RumiakRumiak

0 0

Z Gostynia raczej nie, No co Ty 23:46, 31.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%