Zamknij

Grupa sutenerów rozbita. Kierowała nią... 30-letnia kobieta

18:18, 06.02.2023 Źrodło: Policja.pl
Skomentuj

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko siedmiu członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2021-2022 działała na terenie Krakowa, Warszawy oraz w innych miastach.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przez kilkanaście miesięcy pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2021-2022 działała na terenie Krakowa, Warszawy oraz w innych miastach i zajmowała się m.in. czerpaniem korzyści z prostytucji, praniem pieniędzy i handlem narkotykami.

- Zgromadzone przez kryminalnych informacje oraz ścisła współpraca z  Małopolskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie doprowadziła do zebrania materiału dowodowego dającego podstawę do zatrzymania sutenerów oraz osób z nimi powiązanych - informuje Komenda Wojewódzka w Krakowie. 

Jest akt oskarżenia

Prokuratura Krajowa w Krakowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę i ruchomości o łącznej wartości 396 tysięcy złotych.

Za czerpanie zysku z cudzego nierządu kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia. Udział w zorganizowanej grupie przestępczej zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie taką grupą grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto sześciu członków grupy odpowie za pranie pieniędzy. Za te przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. 

Na kierownictwie zorganizowanej grupy przestępczej ciążą także zarzuty za przestępstwa narkotykowe - posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat więzienia, natomiast wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji psychoaktywnych - do lat 12.

Głośne zatrzymania 

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w kwietniu 2022 roku. Wzięli w nich udział policyjni kontrterroryści z Warszawy, Krakowa, Katowic, Opola, Kielc i Wrocławia.

W różnych miejscach kraju zatrzymano m.in. stojącą na czele grupy 30-letnią Polkę i jej partnera 30-letniego Rosjanina, 30-letniego wspólnika pary i 29-letniego obywatela Mołdawii. Śledczy przeszukali mieszkania, pomieszczenia oraz pojazdy użytkowane przez członków grupy, gdzie znaleźli i zabezpieczyli m.in. kilkadziesiąt telefonów komórkowych, laptopy, biżuterię, luksusowe zegarki, ponad 200 tys. złotych oraz pieniądze w zagranicznej walucie.

Policjanci ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza, którą kierowała Polka z Rosjaninem, nie tylko czerpała korzyści z cudzego nierządu, uczestniczyła w praniu pieniędzy, ale zajmowała się również handlem narkotykami. Para uczestniczyła w obrocie prawie 70 kg mefedronu o szacunkowej wartości 650 tys. złotych.

Zatrzymanie kierownictwa grupy oraz ich kluczowych współpracowników nie zakończyło pracy nad sprawą. Po kilku miesiącach zatrzymano jeszcze 24-letniego Polaka, 28-letniego obywatela Białorusi, a także 30-letniego obywatela Mołdawii.

(Źrodło: Policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%