Główny Urząd Nadzoru Budowlanego planuje kolejne kontrole domów. Wizyta urzędników ma dotyczyć źródeł ciepła i ich zgodności z deklaracjami CEEB. Sprawdzany może być również stan techniczny budynku.
Usystematyzowana baza Systemu ZONE (tzw. Zintegrowany System Ograniczenia Niskiej Emisji) w skład, którego wchodzą dane o źródłach ciepła (Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków) - to zadanie, nad którym piecze ma Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.
Kontrola budynków nie będzie obowiązkowa.
Celem kontroli ma być wskazanie realnego stanu technicznego domów. Ich emisyjności i efektywności energetycznej.
- Pozwoli gminom na sprawne zdefiniowanie potrzeb remontowych i termomodernizacyjnych - wskazuje serwis muratorplus.pl.
Sprawdzeniu podlegać będzie stan techniczny budynku. Urzędnicy będą sprawdzać m.in. grubość ścian, dach, rodzaj ocieplenia, sposób ogrzewania budynku i roczne zużycie paliwa.
Zweryfikują także informacje wskazane w deklaracji Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
- Pozyskane dane będą wykorzystywane także do przygotowania sprawozdań z realizacji Programów Ochrony Powietrza oraz innych zadań wynikających z lokalnych uchwał antysmogowych, planowania polityki poprawy jakości powietrza oraz wydatków w tym zakresie - dodaje murator.
Wikariusz nie żyje, proboszcz stanie przed sądem. Wstrz
Oby w Kobylinie było spokojnie
Zzzz
20:24, 2025-11-08
O cmentarzu, reklamach i prezentach dla noworodków.
Pytania powinni zadawać bezpośrednio mieszkańcy. Czy burmistrz i Jego zastępcy są na to gotowi?
Hmm
20:07, 2025-11-08
O cmentarzu, reklamach i prezentach dla noworodków.
chcialbym spytac kedy wlodarze gminy zrobia spotkanie z mieszkancami naprzyklad w hutniku czy kinie zeby zadac pytanie dzwonilem kiedys chcialem sie umowic z zastepca burmistrza na rozmowe sekretarka powiedziala ze oddzwoni do dzis nikt nie zadzwonil minel juz 3 miesiace w prywatnej farmie juz dawno byla by zwolniona ale w urzedzie kolezanki karac nie wolno zenada
nico
18:53, 2025-11-08
Pociąg unijną kasą odjechał. Nasze samorządy do I klasy
A może trochę poczytać najpierw i sprawdzić, czy w ogóle na naszym terenie można było się starać o te środki? Pieniądze unijne były kierowane w pierwszej kolejności do najbiedniejszych regionów - Wielkopolska niestety jest zbyt bogata o większość środków ty po prostu nie trafiała, stąd w rankingu podobnie wypadły inne miasta wlkp.
Może trochę wnikliwi
17:53, 2025-11-08
23 5
Nie wpuścimy tak jak pan Obajtek nie wpuszcza NIK.
1 11
posiadacz rezydencji się zadeklarował hahaha
10 1
A kto im da takie pozwolenie
4 1
Kto - Klaus Schwab - wizjoner europejki i globalista
15 2
Napewno ich nie wpuszcze
13 2
Znowu inwigilacja😡
7 3
*%#)!& euroekologizm. Nie dla inwigilacji.
0 0
… miś miś.
świńska rura nie miś!
2 0
Juz ich wpuszcze
4 0
Pozyskane dane będą wykorzystywane do przygotowania sprawozdań? I co to da? Wejdą do babci, która rozpala gazetą, a pominą firmy (szopy z kominami), które od lat zatruwają powietrze. Chcecie wiedzieć czym kto pali? Ruszcie cztery litery i wyjdźcie w teren! Popatrzcie na kominy! Fuj!
0 0
Czytajcie uważnie jest napisane: Kontrola budynków nie będzie obowiązkowa! Czyli nie ma żadnego prikazu! Na razie! To taki etap przyzwyczajania. Trochę będzie marchewki - ci pozwolą się spisać może załapią się na jakiś bonus? W następnym roku mogą odwiedzić już przymusowo tych co "kolędy" nie przyjęli. Trzeba będzie, bo jak głosiła mądrość marksizmu - opór reakcji będzie wzrastał wraz z sukcesami socjalizmu! A szeroka rzesza "swoich" będzie miała zatrudnienie!
Po 1945 też namawiali chłopów do kołchozu, bo to miał być raj! Naciskali, uprzykrzali i co zostało po Spółdzielniach Produkcyjnych? A miały być gwiazdami postępu!