Zamknij

Minister Czarnek straszy samorządy. Chodzi o naukę i ogrzewanie

12:55, 02.10.2022 PAP
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP

- Jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i celowo nie będzie ogrzewał szkoły, która jest przez niego prowadzona dla jego dzieci, to będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny - powiedział PAP szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie z PAP skomentował informacje, że niektóre szkoły, na skutek rosnących cen energii elektrycznej, mogą mieć kłopoty z ogrzewaniem budynków i tym samym mogą wprowadzić nauczanie zdalne.

Szef resortu nauki przestrzega przed taką celową praktyką.

- Jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i nie będzie ogrzewał szkoły, która jest przez niego prowadzona, dla jego dzieci, mieszkających na terenie tego samorządu, to będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny. To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci - podkreślił.

Jak podkreśla Czarnek, MEiN będzie "bezwzględny" w swoich działaniach. 

- Podkreślam, jeżeli ktoś to będzie robił celowo, tylko po to, żeby zejść z temperaturą do 15 stopni Celsjusza i wygonić dzieci na nauczanie zdalne, to - powtarzam - będziemy występować o zarząd komisaryczny i będziemy w tym bezwzględni - tłumaczył.

Zapytany, jaki to będzie rok dla szkół, odpowiedział, że "nikt tego nie wie".

- Jak, z godziny na godzinę, przeglądamy informacje, to - zaczynając od Rosji, od wojny na Ukrainie i od tego wszystkiego, co temu towarzyszy - to rzeczywiście jest to rok na pewno niełatwy. Dlatego ta jedność wokół rozwoju nauki, szkolnictwa wyższego i też umożliwiania funkcjonowania szkołom wyższym w normalnych warunkach, pomimo wojny tuż za naszą granicą, jest niezwykle ważna - dodał.

- Dobrze, że Unia Europejska poszła po rozum do głowy i jakieś porozumienie zawarła. Ale my gwarantujemy jedną rzecz, bez względu na to, co Unia Europejska zrobi, bo dawno już to powinna zrobić: to my zagwarantujemy koszt energii elektrycznej na takim poziomie, który będzie do zapłacenia przez uczelnie wyższe - podsumował minister Czarnek.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Hehehehe Hehehehe

3 2

Czarnek hmm...jak to już powiedział adrian nie strasz nie strasz bo się zesr.....czarnek to wybitny członek... Partii Idiotów Samych PIS 14:27, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytaPyta

1 1

Jak moja nauczycielka wchodzi do klasy w mini to od razu robi się cieplej, p. Popier. CZ. Może to jest jakieś wyjście. 15:50, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

009009

2 1

Dzieci już narzekają na zimno w szkołach bo szkoły nadal nie włączyły ogrzewania !
Nie da się tak funkcjonować w zimnie plus sezon na wirusy już mnóstwo dzieci choruję obecnie jeszcze na siłę wyrzucają na przerwę gdzie od rana jest +4 stopnie.
To już przypomnia obóz przetrwania aż strach pomyśleć jak przyjdą mrozy! 03:39, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%