Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu groźnej dla zdrowia substancji w popularnych probiotykach. Sprawdź, czy masz je w swojej apteczce i pod żadnym pozorem ich nie używaj.
Chodzi o preparat, którzy przywraca prawidłową florę jelitową i hamuje biegunkę. Jest on stosowany przy antybiotykoterapii.
To Floractin, w którego opakowaniu znajduje się 20 kapsułek. Produkt oznaczony jest numerem partii 650220, a datę minimalnej trwałości wyznaczono na wrzesień 2022 roku. Dystrybutorem produktu jest firma Ipsen Poland Sp. z o.o.
Partia produktu wycofana z powodu wykrycia tlenku etylenu.
- Partia produktu, w której wykryto obecność tlenku etylenu, w trosce o dobro i zdrowie pacjentów, decyzją firmy IPSEN Poland jest objęta wycofaniem z obrotu na rynku polskim - poinformowała firma w specjalnym komunikacie.
Firma apeluje do klientów, którzy posiadają te produkty o to, by ich nie spożywać.
- W razie pytań lub wątpliwości prosimy skontaktować się z Działem Informacji Medycznej Ipsen Poland lub Działem Jakości pod adresami [email protected] i [email protected] lub pod numerem telefonu 22 653 68 00 - dodaje firma.
Tlenek etylenu to substancja uznana przez Europejską Agencję ds. Chemikaliów (ECHA) za szkodliwą dla zdrowia. Ma on działanie genotoksyczne i kancerogenne. Długotrwałe stosowanie może powodować białaczkę, nowotwory tkanek limfatycznych lub piersi.
Niestety, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji.
Kłótnia o kukurydzę wymknęła się spod kontroli...
Wojciech Maleszka AGRO-MALESZ To krętacz i złodziej chcesz wiedzieć więcej pisz priv +48784912749
Jacek T
21:20, 2025-09-15
Kłótnia o kukurydzę wymknęła się spod kontroli...
Kto to był
Aaakto
18:36, 2025-09-15
Kłótnia o kukurydzę wymknęła się spod kontroli...
KSW Wieśnioki EDT.
Promotor
18:35, 2025-09-15
Kłótnia o kukurydzę wymknęła się spod kontroli...
Rodzice muszą być dumni, dzień bez wstydu to dzień stracony 🤣
Micha
16:44, 2025-09-15
2 0
Nie ma dnia żeby nie było o skażonym mięsie, tabletkach, padlinie przerabianej na mięso, a nasi zbawiciele tylko covid.zejdzia do Piotra 101 osób a oni widzą tylko ta 1 na covid.
2 0
A ja sie pytam co tlenek etylenu robi w leku?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz