Zamknij
REKLAMA

Hit Netfliksa kopiowany w polskich szkołach? Dramatyczny apel do rodziców

08:30, 22.10.2021 | M.O.
Skomentuj Fot. screen z Youtube
REKLAMA

Serial "Squid Game" kierowany do bije rekordy popularności, a Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę grzmi. "To nie jest film dla dzieci" - piszą i apelują zarówno do rodziców jak i nauczycieli. 

Żaden serial na Netfliksie nie miał tak licznej widowni. Nigdy wcześniej produkcja tej platformy streamingowej nie cieszyła się takim powodzeniem. Serial "Squid Game", bo o nim mowa obejrzało co najmniej 111 milionów abonentów Netfliksa. 

Południowokoreański serial pokazuje setki osób uzależnionych od hazardu, którzy przyjmują dziwne zaproszenie do udziału w grach dla dzieci. Nagrodą są gigantyczne pieniądze, ale stawką jest ich życie. 

Produkcja przeznaczona jest dla widzów, którzy ukończyli 16 lat, ale coraz częściej oglądają go dzieci. 

- W serialu dzieci mogą zobaczyć zmagania zawodników, w których przegrana oznacza śmierć. W mediach społecznościowych już pojawiają się challenge, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących zachowań - siebie i innych - ostrzega Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. 

 

W sieci pojawiły się już przebrania z filmu - ofiar, jak i strażników. Serial stał  się to również inspiracją do rozgrywek online. 

- Np. na platformie Roblox popularnej wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a nawet młodszych - informuje Fundacja. 

Dlatego Fundacja wystąpiła z apelem do nauczycieli o rozmowę z dziećmi i komunikację z rodzicami.

- Z dziećmi, które oglądają lub już widziały serial, warto porozmawiać; zapytać o ich odbiór, emocje. Powiedzieć, że negatywne, przemocowe zachowania aktorów nie pokazują realnych sytuacji i nie można ich pod żadnym pozorem naśladować. Należy wesprzeć dzieci, u których kontakt z serialem wywołał niezrozumienie i niepokój. Ważne, by zadbać o przyjazną atmosferę takiej rozmowy, nie oceniać, nie mieć do dziecka pretensji i żalu - tłumaczy FDDS.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MarijaMarija

3 0

Zawsze mnie zastanawiało jak ludzie mogą mylić filmy, gry, ogólnie fikcje, z rzeczywistością. Dzieci można wytłumaczyć ale dorośli? Obejrzałam serial z 19 letnią córką a mój 16 letni syn obejrzał z kolegami i jakoś nikomu nie przychodzi do głowy aby utożsamiać się z bohaterami filmu. Chociaż i tak dyskutowaliśmy na temat filmu i uświadomiłam moim dzieciom, że chociaż film jest fikcją ro niestety w tym popapranym świcie takie rzeczy dzieją się w rzeczywistości ponieważ są bogaci ludzie, którzy zapłacą za wszelkiego rodzaju rozrywkę ogromne pieniądze.Dorośli kontrolujecie co ogląda wasze dZiecko i rozmawiajcie z nim, dużo rozmawiajcie to bardzo ważne. 09:18, 22.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiotrerekPiotrerek

1 0

(...i jakoś nikomu nie przychodzi do głowy aby utożsamiać się z bohaterami filmu) wszystko w swoim czasie przychodzi, niekiedy po latach, droga mamo 09:30, 22.10.2021


Bez histerii Bez histerii

1 0

Ja za dzieciaka oglądałem czterech pancernych i janosika i nikt nie musiał mi tłumaczyć że nawalanie z czołgu do ludzi i okradanie bogatych jest złe 12:52, 22.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%