Zamknij
REKLAMA

To wydarzy się w kościołach w całej Polsce! Pokaże całą prawdę

13:00, 24.09.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Kościół w najbliższą niedzielę (26 września) policzy wiernych. W całej Polsce odbędzie się badanie niedzielnych praktyk religijnych.

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego to najstarszy w Polsce, niezależny ośrodek naukowy prowadzący badania w zakresie religijności, katolicyzmu i jego społecznych kontekstów. 

To on w najbliższą niedzielę (26 września), zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzi badanie niedzielnych praktyk religijnych. Kościół policzy katolików uczestniczących we mszy św. (dominicantes), a także przystępujących do komunii św. (communicantes).

Spis ten zwyczajowo odbywał się w jedną z niedziel października. Tym razem zdecydowano się na przyspieszenie terminu. 

W ubiegłym roku, w związku z pandemią koronawirusa oraz ograniczeniami, które spowodował podział Polski na strefy (zielona, żółta, czerwona) badanie odwołano.  

- Zgodnie z metodologią badania policzeni zostaną wszyscy uczestnicy mszy św., którzy ukończyli siódmy rok życia - informuje portal Wirtualna Polska. 

Z danych ISKK wynika, że wskaźnik wiernych uczestniczących w mszy św. oraz przystępujących do komunii św. systematycznie spada od lat 80.

W 2019 roku, czyli ostatnim, w którym przeprowadzono badanie w niedzielnej mszy św. uczestniczyło 36,9 proc. wiernych. Do komunii św. przystąpiło natomiast 16,7 proc.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Pani na wlosciachPani na wlosciach

6 1

Nie wierzę, że kościół poda prawdziwe dane 13:28, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

<<*>><<*>>

3 1

Kościół upadł bardzo nisko skoro liczy wiernych . 17:51, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

{o} {o}

2 1

Stawiam że będzie to jakieś 18 no max 20 %. Ale prawdy i tak się nie dowiemy. Wystarczy iść raz w niedzielę na Sumę i policzyć pi razy drzwi. Na rannych mszach czasami po 5 max 10 wiernych 19:00, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%