Zamknij
REKLAMA

Zachęcają do tego nie tylko nauczycieli... Taką chęć zadeklarowało już blisko 16 tys. osób

15:16, 11.01.2021 | M.S
Skomentuj Zdjęcie poglądowe/fotolia
REKLAMA

Dziś rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i specjalnych, a także pracowników obsługi administracyjnej tych właśnie placówek. W całej Wielkopolsce chęć wykonania testu zadeklarowało blisko 16 tys. osób. 

W poniedziałek ruszyły testy przesiewowe dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników administracyjnych szkół. - Na testy mogli się zgłosić nauczyciele oraz pracownicy szkół. Badania będą wykonywane metodą RT-PCR w jednostkach inspekcji sanitarnej i w punktach drive-thru. Testy są dobrowolne i bezpłatne - wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Zachęcam nauczycieli oraz osoby uprawnione do badań, aby w trosce o swoje zdrowie i zdrowie uczniów skorzystali z testów - mówiła podczas inauguracji badań przesiewowych w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

W naszym województwie chęć wykonania testu  zadeklarowało 9573 nauczycieli. To blisko 60% pedagogów mających kontakt z uczniami z klas I-III szkół podstawowych. Dodatkowo testom poddać zmierza się 6125 pracowników administracji i obsługi szkół. To także ok 60% pracowników niepedagogicznych wielkopolskich szkół. Chętni cały czas mogą się zgłaszać.

Lista punktów, w których można wykonać test wraz z danymi teleadresowymi i godzinami przyjęć dostępna jest na stronie internetowej. Taka możliwość istnieje również w Gostyniu, w mobilnym punkcie przy stadionie. https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran

[ALERT]1610374538349[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%