Zamknij
REKLAMA

Nowa metoda na "biznes". Policja ostrzega, to może nas kosztować zdrowie

12:55, 11.03.2020 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Metoda "na wnuczka", "na policjanta", a od niedawna również "na koronawirusa". Policja ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa.

W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa lub cudownie ozdrowić. - Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa - informuje podkom. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik KPP w Gostyniu.

Policjanci apelują, by nie dać się zwieść oszustom. - Nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję - apeluje rzecnik KPP Gostyń.

Dodajmy, że aktualnych informacji na temat koronawirusa należy szukać tylko na sprawdzonych i oficjalnych stronach: Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, Światowej Organizacji Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

[ALERT]1583927727172[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

MeMe

5 1

Laska blond wyczesana jeżdżącą na tablicach PGS 18590 jest niebezpieczna, przejechałaby mnie przy poczcie NA PASACH, a gdy podbiegłam wyjaśnić sytuację odjechała przejeżdżając mojemu psu łapę!!! 14:30, 11.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Steve Steve

6 0

w czym problem tam jest kamera zglos na policje o której to było i po sprawie 15:17, 11.03.2020


Kołchoz Kołchoz

0 4

Nic ci nie zrobiła zgodnie z prawem jej groziłeś podbiegając i chciałeś wymierzać sprawiedliwość sam, pytam gdzie ci co patrzą w kamery od razu nie wysłali patrolu po ciebie.

Są to dwa różne zdarzenia i pierwsze nie usprawiedliwia drugiego. 19:32, 11.03.2020


xyzxyz

1 0

Kołchoz Ty sadzisz, ze duzurny policjan siedzi i patrzy caly czas w kamery, przestan - to sie nagrywa w razie czego sie przeglada i tyle. 02:07, 12.03.2020


KołchozKołchoz

1 4

Bardzo będę uważał dziękuję policji za informacje. A tak a propo nie idzie przeprowadzić śledztwa z biegłymi lekarzami i skąd ten korono wirus i kto na niego zapada. Czy absolwenci studiów teoretycznych i do upadłego polemizujący na salach sądowych przez kilkanaście lat nie potrafią ustalić od zakażonego gdzie był i co robił. Bo dużo piszą że w autokarach, jest to prawdopodobne bo autokary maja minimum po 20 lat i nigdy nie wymieniane i prane fotele są cuchnące nasiąknięte potem i smrodem może tam lęgną się te bakterie, bo to wszystko te bakterie takie są że lubią takie środowisko jak coś gnije śmierdzi dobrze podobno im w tym. 19:40, 11.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone