Zamknij
REKLAMA

Z każdym dniem jest ich coraz więcej. W tym roku, już kilku zaliczyło kraksę...

11:22, 27.05.2020 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach pojawiło się w więcej motocyklistów i rowerzystów. W tym czasie dochodzi też niestety do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Ich użytkownicy w zderzeniu z samochodem narażeni są na utratę zdrowia i życia, dlatego policja w całym kraju rusza z akcją "Jednośladem bezpiecznie do celu". Jak w naszym powiecie wyglądają statystyki ? 

Celem akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu" jest przede wszystkim: przypominanie i uświadamianie motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego - niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są często użytkownicy jednośladów. 

Należy też pamiętać, że skutki takiego zderzenia z pojazdem mogą być bardzo poważne. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną rowerzysty jest kask, a motocyklisty czasem odzież ochronna czyli. kurtka  właściwe buty, odpowiednie rękawice i kask. 

W powiecie gostyńskim od początku roku doszło do sześciu zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Funkcjonariusze odnotowali trzy zdarzenia z motorowerzystami, dwa z rowerzystami i jedno zdarzenie z motocyklistą. - Jest to ilość porównywalna ze zdarzeniami z poprzednich lat - mówił asp. Jakub Tomczak z Wydziału ruchu Drogowego KPP w Gostyniu i apeluje o rozwagę na drodze zarówno do kierujących jednośladami jak samochodami. 

Foto: Archiwum Gostyn24

[ALERT]1590571340899[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

WidzWidz

7 7

No to zapraszamy z suszarką na trasę Grabonóg pepowo na weekendowe wyścigi pewnej grupy oszołomów.... 12:38, 27.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jan60jan60

10 1

I wieczorem w soboty pod tesco tam dopiero szaleja ale samochodami 18:28, 27.05.2020


REKLAMA