Na sygnale Gostyn24, kronika kryminalna, kronika policyjna

Zamknij

Dwaj magazynierzy z powiatu gostyńskiego zatrzymani!. Chodzi o "przekręt" na ponad 500 tys. zł!

mis 11:21, 22.06.2026 Aktualizacja: 11:45, 22.06.2026
3 Dwaj magazynierzy z naszego powiatu z zarzutami. Chodzi o ponad 500 tys. zł! Foto: canva/poglądowe

Przez lata mieli sprzedawać nawozy i zatrzymywać pieniądze dla siebie. Wielomiesięczne śledztwo doprowadziło do postawienia 89 zarzutów dwóm mieszkańcom powiatu gostyńskiego. Straty jednej z firm przekroczyły pół miliona złotych.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zwalczający przestępczość gospodarczą. Dochodzenie trwało wiele miesięcy i wymagało szczegółowej analizy obszernej dokumentacji handlowej oraz magazynowej. Policjanci porównywali dane, sprawdzali transakcje i odtwarzali sposób działania osób, które miały przywłaszczać pieniądze należące do firmy.

Nieprawidłowości dotyczyły dwóch magazynów należących do tej samej firmy. Jeden z nich znajdował się na terenie powiatu śremskiego, drugi na terenie powiatu gostyńskiego. W obu przypadkach mechanizm miał być podobny. Magazynierzy sprzedawali nawozy, ale pieniędzy uzyskanych z części transakcji nie rozliczali z pracodawcą.

Pierwszy z podejrzanych to 64-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który pracował w magazynie na terenie powiatu śremskiego. Według ustaleń śledczych w 2024 roku miał wielokrotnie zatrzymywać dla siebie pieniądze pochodzące ze sprzedaży nawozów. W jego przypadku wartość przywłaszczonego mienia przekroczyła 320 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili mu 21 zarzutów.

Podobny proceder miał mieć miejsce w drugim magazynie tej samej firmy, położonym już na terenie powiatu gostyńskiego. Tam zarzuty usłyszał 66-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna działał w latach 2020-2024 i również miał sprzedawać nawozy, nie przekazując firmie uzyskanych pieniędzy. Straty w tym przypadku oszacowano na ponad 246 tysięcy złotych. 66-latkowi przedstawiono aż 68 zarzutów.

Łącznie sprawa obejmuje 89 zarzutów i ponad 566 tysięcy złotych strat. Obaj mieszkańcy powiatu gostyńskiego odpowiedzą przed sądem za przywłaszczenie mienia.

- Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek naprawienia szkody poprzez zwrot przywłaszczonych pieniędzy - informuje kom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu. 

::addons{"type":"alert"}

::news{"type":"see-also","item":"94406"}

::news{"type":"see-also","item":"94388"}

::news{"type":"see-also","item":"94394"}

(mis)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

MidMid

0 0

Co to za firma

12:22, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

werterwerter

0 2

filtron

12:34, 22.06.2026

JaJa

0 0

Ponoć Biedronka

12:43, 22.06.2026


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%