Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
23
14:27, 28.11.2022
Rusza gostyńskie lodowisko. Miłośnicy jazdy na łyżwach będą musieli jednak w tym roku głębiej sięgnąć do portfeli. Ze względu na wyższy koszt utrzymania lodowiska, bilety wstępu na taflę są droższe niż w ubiegłym roku.
10
13:02, 28.11.2022
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu na wycieczkę edukacyjną polecieli... samolotem. Na Malcie młodzi ludzie zdobywali wiedzę i nowe doświadczenia, a także poznawali kraj, jego kulturę i szlifowali język angielski.
2
09:58, 28.11.2022
Bawią się muzyką. To ich pasja, a dzięki kolejnej edycji wydarzenia pn. "Gostyńskie Muzykowania", młodzi artyści mogli oswoić się ze sceną i pokazać swoje umiejętności. Wystąpiło jedenaście duetów i zespołów. Młodzi ludzie, którzy zjechali z różnych rejonów Wielkopolski zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz grając na różnych instrumentach. - To wydarzenie pokazuje jak młodzi ludzie bardzo chcą pomuzykować - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik. 
4
12:02, 27.11.2022
Przyszli do gostyńskiego "Hutnika" z jednym postanowieniem - Będziemy się świetnie bawić! - powtarzali seniorzy, którzy bawili się Andrzejkowym Balu Senioralnym. Jak powiedzieli tak zrobili. Udowodnili, że wigoru i umiejętności "imprezowania" mógłby im pozazdrościć niejeden nastolatek. Wystarczyło, że wybrzmiały pierwsze piosenki, a pary ruszyły do tańca. W zasadzie nikogo nie trzeba było namawiać do wspólnych zabaw.
5
11:35, 26.11.2022
- Palce lizać, niebo w gębie, miód malina...doskonałe, wyśmienite, smakowite - brzmią pierwsze słowa przedmowy w w boreckim "Przepyszniku". W publikacji znalazły się dania, które mieszkańcy mieli okazję degustować podczas jubileuszowych imprez "Wokół tradycji i nowoczesności przy jednym stole". Po potrawy, w których tradycja przenika sie z nowoczesnością. "Wisienką na torcie" uroczystego podsumowania spotkań był występ Joanny Bartel.
00:00, 26.11.2022
Personalizowane prezenty to wyjątkowe niespodzianki dla najmłodszych i nieco starszych. Wszystkim szukającym inspiracji na świąteczne prezenty podpowiadamy, że powinni wypróbować list i wideo od Mikołaja z Laponii. Gwarantujemy, że nie będzie zawodu! 
13
11:59, 24.11.2022
Coraz bliżej modernizacji linii kolejowej Gostyń-Kąkolewo oraz czterech innych w Wielkopolsce?! Zawarcie umów na realizacje projektu może nastąpić jeszcze w grudniu tego roku. W pierwszej kolejności samorząd województwa musi zakończyć negocjacje z PKP PLK. Z kolei poszczególne powiaty oraz gminy zobligowane są do zmian w Wieloletnich Prognozach Finansowych - chodzi o zabezpieczenie wkładu własnego. 
6
16:24, 23.11.2022
Zdobywają wiedzę na uniwersytetach w całym kraju. Ich zapał do nauki docenił burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i zdecydował o przyznaniu stypendiów socjalnych i za wyniki w nauce na rok akademicki 2022/2023. Otrzyma je w trwającym roku akademickim ponad czterdziestu studentów.
4
15:10, 23.11.2022
Osiem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Wielkopolski, w tym dwie z naszego regionu. Strażacy ochotnicy odebrali dziś nowe motopompy. Każda warta blisko 50 tys. zł. Nowoczesny sprzęt zastąpi ponad półwieczny i ma pomagać strażakom przy powodziach oraz w gaszeniu dużych pożarów.
5
11:55, 23.11.2022
Utrudnienia w ruchu w centrum Gostynia. Rozpoczęła się modernizacja jednego z najbardziej ruchliwych odcinków drogi w mieście, gdzie droga wojewódzka łączy się z krajową "dwunastką".
14:29, 22.11.2022
Koło Śpiewacze "Jutrzenka" świętowało piękny jubileusz - 130-lecie istnienia! Wydarzenie było okazją do zorganizowania koncertu, odznaczenia członków zespołu, osób wspierających, a także złożenia podziękowań państwu Szymczakom, którzy zaangażowali sporą część swojego życia w działalność chóru, by ten mógł obchodzić kolejne rocznice. - To podziękowania za piękny dorobek i kontynuowanie dzieła przodków - mówiła jedna z chórzystek.
13:28, 21.11.2022
Miejscowi twórcy i rzemieślnicy zaprezentowali co mają najlepsze podczas kolejnej edycji Galerii Produktów Lokalnych w Gostyniu. Nie zabrakło zdrowej żywności, przepysznych wypieków i wszelakiego rękodzieła artystycznego. Jarmark okazał się doskonałym sposobem na prezentację rodzimych produktów, a odwiedzającym dał możliwość kupienia czegoś wyjątkowego. Po raz pierwszy można było wykonać m.in. świece czy ozdobić pierniki podczas warsztatów.
11:24, 20.11.2022
"Pół żartem pół serio", czyli koncert przebojów muzyki filmowej i musicalowej, zachwycił w sobotni wieczór słuchaczy zgromadzonych w ponieckiej hali widowiskowo-sportowej. Na scenie wystąpili artyści m.in. Poznania i Bydgoszczy, którzy zaserwowali słuchaczom arie i duety z operetek, fragmenty musicali czy pieśni neapolitańskie. Kunsztem śpiewaków zachwycała się blisko pół tysięczna publiczność. 
2
11:22, 18.11.2022
W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie zamontowano długo wyczekiwaną windę. Inwestycja czeka już tylko na rozliczenie i oddanie to użytku. Potem z windy będą mogli korzystać mieszkańcy. - Mamy na piętrze Klub Seniora klub seniora, więc ta winda jak najbardziej przyda się, ale tez są osoby niepełnosprawne, które powinny mieć dostęp do kultury - mówił Grzegorz Matuszak, wójt Pępowa.
3
10:03, 18.11.2022
Cieszący się niesłabnącą popularnością "Kwiat Jabłoni" zagrał w Gostyniu. "Wody mi daj", "Dziś późno pójdę spać", "Chodźmy nad wodę"... - to tylko niektóre z hitów rodzeństwa Jacka i Katarzyny Sienkiewiczów, które zaśpiewali w "Hutniku". Na koncert wybrało się duże grono młodych, ale nie brakowało też rodzin z małymi dziećmi. - Powiedzieć, że dostarczają przyjemności, działają kojąco i napawają nadzieją, to jak nic nie powiedzieć. - mówili uczestnicy koncertu, którzy przyjechali na koncert z Leszna.