Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
16:55, 29.06.2022
Platynowy Medal imienia Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego” odebrał dziś Marian Tyrzyk, długoletni starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Gostyniu. Uroczystość odbyła się w sali posiedzeń gostyńskiego ratusza. Władze samorządowe uznały, że to doskonała okazja by podziękować uhonorowanemu wysokim odznaczeniem branżowym rzemieślnikowi za długoletnią współpracę.
4
14:31, 29.06.2022
Niewielu piłkarzy pochodzących z naszego regionu, może się pochwalić takimi sukcesami jak dwóch byłych wychowanków Kani Gostyń. Pierwszy z nich niedawno zdobył tytuł mistrza Polski, drugi po 13 latach opuszcza Ekstraklasę, ale nie kończy swojej bogatej kariery.
9
14:04, 29.06.2022
30 czerwca mija termin rewitalizacji rynku w Krobi, ale na razie końca nie widać. Z kolei dziś, jak poinformowali nas czytelnicy,  wielkie poruszenie wśród mieszkańców wywołała "operacja" przestawienia figury św. Floriana. Jeden z czytelników podesłał nam nagranie. 
3
12:35, 29.06.2022
Przez najbliższe kilka dni na Świętej Górze ponad osób  będzie uczestniczyć w spotkaniu młodych "Paradiso”. Po pandemicznej przerwie wydarzenie odbywa się pod hasłem "Obudź się do życia". Młodzież z Archidiecezji Poznańskiej będzie uczestniczyć w warsztatach, rozmowach z przedstawicielami Kościoła, nabożeństwach, wielbieniach i koncertach, zgłębiając swoją wiarę.
5
10:35, 29.06.2022
W Kazimierzu Dolnym dobiegł końca 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Na tym najważniejszym w Polsce wydarzeniu związanym z promocją polskiej muzyki ludowej oraz zasłużonych dla tradycji artystów, nie mogło zabraknąć Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic. Artyści nie wrócili z festiwalu z pustymi rękoma.
13
21:34, 28.06.2022
Prawo i Sprawiedliwość zmienia struktury partyjne i ich szefów. Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego na czele nowych 94 okręgów będą stać parlamentarzyści, którzy nie pełnią funkcji rządowych. Tym samym stanowisko szefa okręgu kalisko-ostrowsko-leszczyńskiego stracił Jan Dziedziczak, poseł i podsekretarz stanu odpowiedzialny z kontakty z Polonią.
3
12:51, 28.06.2022
Miłośnicy koni i powozów zjechali do Pępowa, by na trawiastym kompleksie przy stadionie wziąć udział w zawodach w powożeniu zaprzęgami. Zaprezentowało się 30 załóg. Największą atrakcją był jednak pokaz woltyżerki i kaskaderki konnej w wykonaniu Apolinarski Group. Momentami niektórzy wstrzymywali oddech widząc co potrafią zawodowi kaskaderzy. 
5
11:22, 28.06.2022
Wielkie święto w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Placówka świętowała 70-lecie działalności, który połączono ze zjazdem rodzin podopiecznych DPS oraz jarmarkiem pomysłów. - Minione dwa lata były bardzo trudne. Dziś możemy wspólnie świętować. - mówiła Agnieszka Jackowiak, dyrektor DPS Chumiętki. 
4
18:35, 27.06.2022
W całym województwie wielkopolskim do dziś wystawiono ponad 6,4 tys. decyzji o przyznaniu dodatków do emerytury dla strażaków OSP, z czego kilkadziesiąt na terenie działania KP PSP Gostyń. Świadczenie to wynosi 200 zł i wypłacane jest co miesiąc. - To w pełni zasłużone świadczenie jest podziękowaniem za poświęcenia, jakich wymagała wieloletnia służba strażaka ochotnika - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej PSP Poznań.
8
18:13, 27.06.2022
Znany z programów telewizyjnych kucharz ze Śląska - Remigiusz Rączka przygotował dla mieszkańców Pępowa 200 porcji prawdziwego śląskiego żuru, a na deser budyń z kaszy jaglanej z frużeliną owocową. Zgromadzeni w sali ośrodka kultury mieszkańcy, z uwagą śledzili każdy jego ruch i słuchali kulinarnych anegdot. Wydarzenie, które zorganizowano w ramach Dni Pępowa połączono z promocją książki  "Gdzie gospodyni dobrze gotuje, czyli gmina Pępowo od kuchni". Autorkami zawartych w niej przepisów są mieszkanki gminy Pępowo, zrzeszone w lokalnych Kołach Gospodyń Wiejskich.
6
15:55, 27.06.2022
Mieszkańcy Starej Krobi spotkali się na terenie rekreacyjnych podczas wspólnego biesiadowania. Z uwagi na panujący w niedzielę upał, starsi schowali się pod wiatą, młodsi korzystali z przygotowanych atrakcji, chłodząc się przy wodnej kurtynie. Hitem okazał się jednak kabaret z Czachorowa, prezentujący swoje skecze w trzech różnych odsłonach.
5
12:51, 26.06.2022
Boisko w Daleszynie na kilka godzin zamieniło się w arenę strażackich zmagań. Wszystko za sprawą zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gostyń, które połączono ze zmaganiami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu. Łatwo nie nie było, upał dawał się wszystkim we znaki...
11:09, 26.06.2022
Około pięćdziesiąt cyklistów przejechało z boreckiego rynku nad zalew Jeżewo, gdzie zorganizowano piknik integracyjny pn. "Odjazdowy bibliotekarz" Pogoda była wczoraj iście tropikalna, więc na mecie czekało ochłodzenie - kurtyna wodna przygotowana przez strażaków ochotników.    
9
09:16, 26.06.2022
"Ale ale Aleksandra. Ale ale ale ładna"... - tę piosenkę znała większość tych, którzy pojawili  się wczoraj na Dniach Pępowa. Fani z ogromnym entuzjazmem przyjęli występ "Andre", który wystąpił jako gwiazda wieczoru. Sam wokalista również utrzymywał świetny występ kontakt z publicznością, rozdawał płyty, gadżety, a po koncercie także autografy. Na koniec muzycznego wieczoru imprezą zawładnęła muzyka klubowa. Na scenie pojawili się dj-e, a dodatkową atrakcją był pokaz laserów. 
17
10:55, 24.06.2022
Kiedy przychodzą upały, mieszkańcy częściej spędzają czas przy gostyńskich fontannach. Ta w plantach została jednak uszkodzona i nie działa, dlatego dziś rano zmieniała się w... "basen" co nie umknęło uwadze naszych czytelników.