Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
4
12:34, 26.09.2021
Obserwując rynek pracy, widać, że zapotrzebowanie na niektóre zawody wydaje się być studnią bez dna. To z kolei przekłada się na wynagrodzenia, które znacząco odbiegają od 2800 zł brutto. Może więc warto dokonać w życiu zmiany i przekwalifikować się, póki jest okazji. Bo jak mówią - na naukę nigdy nie jest za późno.
26
10:49, 25.09.2021
Jest symbolem poczucia przynależności do grupy, pełniącej zaszczytną i ofiarną służbę na rzecz społeczeństwa. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu po ponad 20 latach otrzymała nowy sztandar ufundowany przez społeczeństwo. Na rynku w Gostyniu odbyło się uroczyste jego przekazanie. Poprzedni sztandar nadano strażakom w 1994 roku, gdy reprezentowali jednostkę ratowniczo-gaśniczą.
9
15:09, 24.09.2021
Choć są bardzo potrzebne to wciąż niewiele samorządów decyduje się na realizację mieszkań chronionych. Powiat gostyński jest jednym z czterech w Wielkopolsce, gdzie taki projekt właśnie zrealizowano. Mieszkanie otrzymają pełnoletni wychowankowie Domu Dziecka oraz pieczy zastępczej. Przez najbliższe miesiące będą się tam uczyć samodzielnego życia.
3
13:44, 24.09.2021
Piękny jubileusz setnych urodzin w dniu 23 września br. świętowała Pani Marianna Nawrocka z Ponica. Jest trzecią mieszkanką gmin,  za czasów trwania samorządu, która obchodziła setne urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz miejskich radnych i urzędników, a premier RP przesłał specjalne gratulacje. Były też tradycyjne życzenia i kosz pełen kwiatów
18
12:38, 24.09.2021
- Co się dzieje z budową obwodnicy Gostynia w drodze wojewódzkiej 434? Łącznik otworzyli, coś na polach wytaczali i tyle... - napisał jeden z naszych Czytelników. Okazuje się, że sprawy utknęły w miejscu. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich dotąd nie otrzymał decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji, którą powinien wydać wojewoda. 
13
13:45, 23.09.2021
Rośnie liczba zachorowań na Covid-19 w Polsce. Tylko dziś w całym kraju odnotowano blisko tysiąc zakażeń, z czego w powiecie gostyńskim... jedno. Od początku września potwierdzono u nas sześć podobnych przypadków, nie ma  jednak informacji jaki procent zakażonych był zaszczepiony bądź nie. Zdaniem szefa gostyńskiego Sanepidu sytuacja w naszym regionie jest stabilna -  żeby tak zostało zachęca do szczepień.
11
12:42, 23.09.2021
W rejonie Dzięczyny, na rzece Rów Polski, za prawie 3 miliony zł powstała spora, betonowa zapora.  Jak udało nam się ustalić, jej zadaniem ma być przeciwdziałanie postępującemu zjawisku suszy glebowej. Nasi Czytelnicy pytają jednak czy ma ona związek z planami budowy zalewu w Rokosowie? Sprawdzamy.
6
10:54, 23.09.2021
Nieodpowiedni jadłospis i dzieci, które nie chcą jeść obiadów dowożonych ze stołówki w Borku Wlkp. Takie zarzuty jakie usłyszało kierownictwo Spółdzielni Socjalnej "Pomocna Dłoń" przygotowująca posiłki dla trzech gminnych placówek oświatowych. Podczas sesji, prezes spółdzielni  broniła odpierała zarzuty zaprosiła rady rodziców, by sprawdzili co dzieci jedzą. - O co w tym całym zmieszaniu chodzi? Czy na pewno o dzieci? - zastanawiał się Ewa Ratajczak.
13
13:37, 22.09.2021
Cierpliwość popłaca. Niespełna trzy miesiące temu, gdy borecki samorząd ogłaszał przetarg na dalszą rozbudowę przedszkola wpłynęła tylko jedna oferta, a zaoferowana kwota znacznie przekroczyła możliwości finansowe gminy. W drugim podejściu było już znacznie lepiej. Wszystko wskazuje więc, że za pół roku dostępny będzie kolejny przedszkolny moduł.
9
09:52, 22.09.2021
Wieś Domachowo znalazła się w gronie najciekawszych polskich miejscowości, co potwierdzono certyfikatem nadanym  przez Stowarzyszenie Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi - Nasz trud ponad 5-letni został doceniony i w końcu trafiliśmy do tej elitarnej sieci najciekawszych wsi. (...) W Domachowie bije serce biskupizny - mówił sołtys Bogdan Pawlak.
11
07:47, 22.09.2021
Łącznie osiem zespołów Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych stanęło na starcie Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Ludwinowie. Sprawdzali swoje umiejętności po pandemicznej przerwie. Wyjątkowo niegościnni okazali się sami gospodarze, którzy rywali zostawili w tyle. Być może zmobilizowały ich słowa zastępcy wójta. - Prezes i naczelnik cały czas się pytają o samochód. No ni wiem, może jak dzisiaj udowodnicie, że jesteście najlepsi, pomyślimy o tym samochodzie. - mówił Grzegorz Wabiński.
24
16:45, 21.09.2021
Kto choć raz jechał tą drogą, ten, wie jak bardzo jest niebezpieczna -  wąska, "koślawa" z rosnącymi drzewa po obu poboczach. Łatwo też stracić kontrolę, czego efektem było niejedno tragiczne zdarzenie. To się jednak zmieni. , Będący administratorem drogi, powiatowy samorząd otrzymał zielone światło i kasę na modernizację tego odcinka. Tysiące kierowców każdej doby odczuje znaczącą różnicę.
24
12:15, 21.09.2021
Zarzuty seksualnego wykorzystania córki usłyszał mieszkaniec naszego powiatu. Do sytuacji miało dochodzić podczas spotkań rodzicielskich. Choć gostyńska prokuratura złożyła wniosek o jego tymczasowe aresztowanie i przychylił się do niego sąd, to innego zdania była poznańska temida, która zdecydowała o zastosowaniu tzw. aresztu warunkowego. Tym samym mężczyzna nie trafił za kratki.
1
11:14, 21.09.2021
Taniec, muzyka, wystawa fotografii i toast. Tak w wielkim skrócie można podsumować Tangonalia 2021 jakie odbyły się w Borku Wlkp. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. Zamiast koncertu na dworcu kolejowym, artyści wystąpili  na scenie ośrodka kultury. Nie ma jednak tego złego co na dobre, by nie wyszło. 
5
16:40, 20.09.2021
Kilkuset rowerzystów z powiatu gostyńskiego i ościennych regionów  wzięło udział w Wielkopolskiej Ofensywie Rowerowej, która w tym roku wyjątkowo odbyła się nie w czerwcu a we wrześniu. Najdłuższą trasę, bo aż 150 kilometrową pokonali rowerzyści, kręcąc kilometry dla Zuzi. Za każdy z nich firma Netbox wpłaci złotówkę na leczenie dziewczynki.