Zamknij
REKLAMA

Kiedy należy wymienić koła pasowe?

16:05, 11.07.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Koła pasowe – podobnie jak większość elementów maszyn odznaczają się określoną trwałością. Co stanowi główne przyczyny uszkodzeń tytułowych kół? Dlaczego warto dokonywać regularnych przeglądów i wreszcie – kiedy należy dokonać wymiany? Na te pytania i wiele innych odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Co warto wiedzieć o kołach pasowych?
Koło pasowe to element szczególnie narażony na skutek nieustającej eksploatacji. Warto zatem dokonywać jego regularnych i cyklicznych przeglądów. Wadliwe koło pasowe potrafi przysporzyć nie lada problemów – może doprowadzić nawet do całkowitego uszkodzenia maszyny…

Przyczyny uszkodzeń kół pasowych
Maszyny charakteryzują się ogromną intensywnością pracy, dlatego poszczególne ich elementy są szczególnie narażone na awarie związane z eksploatacją. Spora część maszyn pracuje nawet 24h na dobę, dlatego zdarza się, że tytułowe elementy ulegają uszkodzeniom mechanicznym. W jaki sposób?

Jak ukazują statystyki największa liczba tego rodzaju defektów spowodowana jest nieumiejętnym montażem koła pasowego w układzie. W momencie, gdy montażem zajmuje się osoba nie posiadająca uprawnień, ani doświadczenia uraz mechaniczny jest więcej niż prawdopodobny. Tego typu – nieprofesjonalne działania mogą doprowadzić do sytuacji w której zakład produkcyjny będzie musiał zrobić sobie nawet kilkunastodniową przerwę.

W którym momencie dokonać wymiany koła pasowego?
O wadliwej pracy koła pasowego bardzo często świadczy nadmierny hałas maszyny. Podwyższona głośność działania jest najczęstszą przyczyną nadmiernej eksploatacji, a tym samym dźwiękiem alarmującym wymianę elementu. Kolejnym etapem jest najczęściej orzeknięcie specjalisty o zużyciu koła, co prowadzi bezpośrednio do jego wymiany. Zakłady korzystające z usług zewnętrznych podmiotów specjalizujących się w przeglądach i naprawach maszyn nie muszą posiadać kół pasowych służących wymianie, dlatego marki narażone na tego rodzaju defekty powinny mieć na wyposażeniu kilka kół zapasowych.

Ogromny wybór kół pasowych, pasków klinowych i napinaczy znajdą Państwo w sklepie EBMiA.pl pod adresem:https://www.ebmia.pl/mechanika-pasy-klinowe-kola-pasowe-c-196_479.html

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone