Zamknij
REKLAMA

Ekologiczne oświetlenie do energooszczędnego domu

15:54, 28.06.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jeśli od samego początku dbasz o to, by Twój dom był przyjazny środowisku, zapewne zależy Ci, by wykończyć i zaaranżować jego wnętrze wyłącznie przy użyciu proekologicznych rozwiązań. Postanowiliśmy przyjrzeć się, czy producenci instalacji oświetleniowych również uwzględniają w swojej ofercie „zielone” technologie i materiały. O pomoc w rozeznaniu się w świecie lamp poprosiliśmy specjalistów z serwisu www.dekorplanet.pl – jednego z największych sklepów internetowych ze sztukaterią wewnętrzną i artykułami wykończeniowymi.

Drewniane lampy przyjazne środowisku – idealne do energooszczędnego domu
Już od kilku lat wiele mówi się o energooszczędnych budynkach czy tak zwanych pasywnych domach. Przedsiębiorcy ramię w ramię z naukowcami badają i rozwijają nowoczesne technologie, a czasami wracają do materiałów bliskich naturze, używanych wiele lat temu. Aby taki ekologiczny dom dobrze spełniał swoją rolę, wypełniać go muszą równie przyjazne środowisku rozwiązania. W dziedzinie oświetlenia jest ich całkiem sporo i niemalże wszystkie opierają się na wykorzystaniu drewna.

Lampy z drewna – polscy producenci wiodą prym
Zaskoczyła nas informacja, że dwóch największych graczy na rynku drewnianych lamp wywodzi się z… niewielkich polskich miejscowości. BriTop i SPOT Light – bo o nich mowa – to firmy z kilkuletnią tradycją (SPOT Light wręcz z ponad dwudziestoletnią), którym proekologiczne ideały przyświecały już od samego początku funkcjonowania. Swoją działalność niezmiennie prowadzą na terenie naszego kraju, a do produkcji lamp wykorzystują wyłącznie drewno polskiego pochodzenia. Cudze chwalicie, swojego nie znacie? Na to wychodzi!

Drewniane lampy w skandynawskim stylu
Przechodząc do samych lamp, zaskoczyła nas fantazja, z jaką producenci postanowili podejść do tematu. Zacznijmy jednak od klasyki – jako pierwsze rzuciły nam się w oczy modele doskonale wpasowujące się we wciąż kochaną filozofię rodem z północy Europy. Skandynawskie wzorce konsekwentnie opanowują niemalże każdą dziedzinę naszego życia, więc dlaczego nie instalacje oświetleniowe? Jak wszystkie meble stworzone zgodnie z tą filozofią, są proste i eleganckie, pasują do większości wnętrz, a jeśli chcesz nadać im wyjątkowego charakteru – wybierz model z abażurem o geometrycznych kształtach.

Ekologiczne lampy sufitowe – niezwykłe abażury z drewna
W naszej redakcji największe emocje wzbudziły lampy sufitowe, w których to abażur został wykonany z drewna. Brzmi nieco dziwne, ale koledzy z www.dekorplanet.pl potwierdzają, że właśnie te modele schodzą w ilościach wręcz hurtowych! Zastąpienie tkaniny drewnianymi listwami nie odbija się niekorzystnie na funkcjonalności lamp, chociaż w zależności od konkretnego egzemplarza przepuszczają one mniej lub więcej światła. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości i na co dzień cieszyć oko lampą zupełnie niestandardową – wybierz właśnie taką. Możliwości jest wiele. W niektórych modelach abażur to kilka cienkich, podłużnych listew zbitych ze sobą tak, by tworzyły rozmaite geometryczne kształty. W innych drewniane elementy jedynie okalają żarówkę otoczoną pasem materiału. Ale do naszych ulubieńców należy ostatnia opcja – czyli modele, w których absolutnie wszystkie elementy wykonane są z drewna.

Drewniane lampy stołowe – design i funkcjonalność
Równie ciekawie prezentuje się oferta małych lamp stołowych z drewna. Oprócz modeli będących mniejszą wersją tych podłogowych, są również takie, w których żarówka – osłonięta materiałowym abażurem lub pozostawiona „goła” - umieszczona została na drewnianym cokole, owalnym lub prostokątnym. To rozwiązanie równie funkcjonalne, co designerskie.

Lampy z drewna – modele, których nie ma nikt
Drewniane lampy to hit ostatnich miesięcy, jednak wciąż jedynie mały procent wszystkich kupowanych modeli. To dla Ciebie szansa na aranżacyjną oryginalność i wyraźne podkreślenie swojego proekologicznego podejścia. Szanse na to, że po wejściu do Twojego salonu ktoś spojrzy na lampę z drewna i powie: „mam taką samą”, są niemalże zerowe, a dzięki niej każdy będzie wiedział, że żyjesz w zgodzie z Matką Naturą.

Drewniane lampy – bogata oferta i różnorodność kolorystyczna
Oprócz wykorzystania organicznych materiałów i ciekawego designu producentów należy pochwalić za różnorodność kolorystyczną. Zarówno stelaże, jak i abażury występują w tak wielu wariantach i kombinacjach kolorystycznych, że bez trudu znajdziesz model pasujący do wnętrza swojego mieszkania.

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone